Jesteś tutaj:

Dobry rok dla InterRisk

Po pierwsze spółka przekroczyła magiczną granicę 1 miliarda składki przypisanej brutto, co umocniło jej pozycję w ścisłej czołówce pierwszej piątki firm ubezpieczeniowych na rynku - za PZU, Ergo Hestią, Wartą i Allianz, dając ponad 5% udział w rynku.

Ponadto InterRisk uzyskał najwyższą dynamikę pośród największych graczy rynku ubezpieczeń majątkowych, na poziomie 136% w stosunku do roku ubiegłego. Znacznie tym samym przekroczył średnią rynkową, która wstępnie szacowana jest na 107%.

Pomimo niesprzyjających warunków w postaci klęsk żywiołowych spółka, jako jedna z nielicznych na rynku, osiągnęła zysk finansowy brutto, w wysokości 55,1 PLN.

Spółka uzyskała ten bardzo dobry wynik, koncentrując swoją uwagę inaczej niż większość pozostałych firm sektora – na ubezpieczeniach finansowych, osobowych i zdrowotnych. W ubiegłym roku spółka pozyskała 193 mln PLN składki z ubezpieczeń finansowych, przy dynamice 150,2% w stosunku do roku poprzedniego, uzyskując 19,3% udział w rynku. W ubezpieczeniach osobowych InterRisk uzyskał 8,7% rynku. Spółka utrzymała pozycję lidera w udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych, notując 23% udział w tym obszarze.

Informacja prasowa TU Inter Risk z dnia 11.02.2011 r.

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz