Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: piątek 13 nie tak pechowy

Według Ośrodka Badań Opinii Publicznej niemal jedna piąta Polaków wierzy, że piątek 13-ego musi wróżyć nieszczęście. Specjaliści z Biura Likwidacji Szkód Ergo Hestii, na podstawie przeanalizowanych danych, zaprzeczają tej opinii.

Okazuje się, że w piątek 13-ego liczba nieszczęśliwych wypadków jest niemal o połowę niższa niż w inne piątki w roku. Dotyczy to nie tylko złamań czy skręceń, ale także szkód komunikacyjnych. Tego dnia liczba zgłoszeń o pomoc „assistance” widocznie maleje. Przyczyną może być większa ostrożność klientów obawiających się pecha.

I tak, bardziej przesądne okazują się kobiety i ludzie starsi. Tym samym najwięcej szkód zgłaszanych w piątek 13-ego dotyczy mężczyzn do 20. roku życia.

–Statystyki pokazują, że pecha można ominąć. Przynajmniej w piątek 13-ego. Jeśli jednak nie uda się tego zrobić, można ubezpieczyć się od jego skutków – mówi Marek Dmochowski, główny specjalista w Dziale Statystyk Biura Aktuarialnego Ergo Hestii.

Tego „pechowego” dnia klienci częściej dzwonią z prośbą o poradę czy konsultację. Co ciekawe, 13-ego liczba telefonów zwiększa się 13%!

Cyfry pokazały, że najbardziej nieszczęśliwą kombinacją w roku jest piątek…11-ego. Najmniej szkodowe dni w miesiącu to 23 i 31, a najbardziej – 3.

Najwięcej zgłoszeń Biuro Likwidacji szkód odbiera w poniedziałki. Ich liczba w ten dzień tygodnia zwiększa się aż o połowę. Sytuacja wygląda podobnie zarówno przy szkodach na osobie, jak i komunikacyjnych.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz