Jesteś tutaj:

UNIQA: kompleksowe rozwiązania dla brokerów

W 2009 roku przypis ze sprzedaży ubezpieczeń UNIQA za pośrednictwem brokerów, wg wstępnych danych finansowych, wyniósł niemal 100 mln zł. W porównaniu z rokiem 2008 oznacza to sięgającą 130% dynamikę wzrostu, uzyskanego w oparciu o stabilny i zdywersyfikowany portfel. - Dynamiczny rozwój segmentu brokerskiego jest rezultatem połączenia kompleksowych rozwiązań produktowych i zintegrowanych procesów obsługi z elastycznym podejściem do indywidualnych oczekiwań naszych partnerów. Doskonale rozumiemy potrzeby współpracujących z nami brokerów i staramy się jak najlepiej im sprostać.- wyjaśnia Bartosz Grześkowiak, dyrektor Departamentu Sprzedaży - Brokerzy w UNIQA.

Brokerzy współpracujący z UNIQA otrzymują pełne wsparcie ze strony dedykowanego zespołu wykwalifikowanych specjalistów. Jego filarem jest profesjonalne biuro pomocy underwrittingowej, o wysokim poziomie wiedzy i decyzyjności, którego zadaniem jest asystowanie przy ocenie ryzyka oraz optymalnym dostosowaniu zakresu i kosztu ochrony ubezpieczeniowej. Eksperci ds. współpracy z brokerami stanowią ponad 30-osobowy zespół, pozostający do dyspozycji w Oddziałach i Przedstawicielstwach UNIQA w całej Polsce.

W przypadku wystąpienia szkody, broker może liczyć na profesjonalny serwis likwidacyjny. Szczególnym ułatwieniem jest możliwość zgłoszenia szkody online za pomocą krótkiego i wygodnego formularza. Dodatkowo jakość serwisu gwarantują opiekunowie brokerów, koordynujący pochodzące od nich zgłoszenia w Centrach Likwidacji Szkód i Punktach Obsługi Klienta UNIQA na terenie całego kraju.

W ramach budowy relacji partnerskich z brokerami ubezpieczeniowymi, UNIQA wprowadziła strategię Top Partner. Dzięki niej, partnerzy charakteryzujący się najbardziej zrównoważonym i bezpiecznym portfelem ubezpieczeń ulokowanym w UNIQA mogą dodatkowo skorzystać ze wsparcia osobistego opiekuna, udziału w programach szkoleniowych i atrakcyjnych ofert specjalnych. Wszyscy brokerzy sprzedający polisy UNIQA wkrótce uzyskają dostęp online do bazy swoich klientów i już dziś mogą korzystać z dedykowanej im sekcji na stronie internetowej www.uniqa.pl.

W chwili obecnej, z Grupą Ubezpieczeniową UNIQA w ramach sprzedaży brokerskiej współpracuje 450 podmiotów. Rozwój tego segmentu stanowi jeden z priorytetów Grupy w 2010 roku.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz