Jesteś tutaj:

Czy wzrosną ceny ubezpieczeń komunikacyjnych?

Jak twierdzi Wojciech Rabiej z rankomat.pl, „ubezpieczyciele wykończyli się nawzajem wojną cenową. To oznacza koniec pokrywania strat na sprzedaży OC zyskami ze sprzedaży polis AC”.

Według danych, ubiegłoroczny wynik jest o pół miliarda złotych gorszy, niż ten z 2008 roku. W przypadku ubezpieczenia OC „mimo wzrostu przypisu składki o prawie 2% ujemny wynik techniczny wyniósł -954 miliony złotych. To oznacza, że do każdych 100 złotych zarobionej składki ubezpieczyciele dołożyli 14 złotych” – dodaje Wojciech Rabiej.

Łączna strata w ubezpieczeniach OC i AC wyniosła 1.040 milionów złotych (w wynikach zaprezentowanych przez KNF nie uwzględniono wyników AXA i Liberty Direct, które nie raportują do polskich organów nadzoru).

Aktualną sytuację na rynku Wojciech Rabiej komentuje następująco - „To, co działo się na rynku ubezpieczeniowym do tej pory, czyli ostra wojna cenowa, zapowiadało taki efekt. […] Ubezpieczyciele osiągnęli poziom strat, których prawdopodobnie nie będą już dłużej chcieli i mogli akceptować”. Prawdopodobnie w przyszłości będziemy musieli spodziewać się wzrostu cen polis komunikacyjnych.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa, Bankier.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz