Jesteś tutaj:

Polacy korzystają z assistance

Najczęściej beneficjentami usług assistance są osoby pomiędzy 18. a 35. rokiem życia (ponad 58 proc.), mieszkające w dużych i średnich miastach.

Polacy najczęściej doceniają w praktyce assistance komunikacyjne. Z tego typu usług korzystało do tej pory blisko 83 proc. W porównaniu z ubiegłorocznym badaniem oznacza to wzrost o 10 punktów procentowych. Ankietowani korzystali również z pomocy medycznej (blisko 17 proc.), pomocy domowej, np. hydraulika czy elektryka (8 proc.), assistance w podróży (5 proc.). Najchętniej respondenci za dodatkową opłatą kupiliby assistance medyczne, samochodowe i turystyczne.

"Tegoroczne wyniki naszego badania dotyczące assistance wskazują na stale rosnącą popularność tego ubezpieczenia. W porównaniu do roku ubiegłego Polacy częściej wykazywali się wiedzą na ten posiadanego ubezpieczenia assistance i produktów, w połączeniu z którymi takie ubezpieczenie otrzymali.” – podsumowuje Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance.

Drugie ogólnopolskie badanie świadomości assistance zostało zrealizowane w marcu br. na reprezentatywnej grupie ponad 2000 respondentów. Badanie, na zlecenie Europ Assistance, przeprowadziło ARC Rynek i Opinia.

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz