Jesteś tutaj:

Pomoc poszkodowanym przez drugą falę

Ubezpieczyciele szacują łączną zawartość zobowiązań z tytułu zawartych umów ubezpieczenia na 566,2 mln zł. Po raz kolejny nadzór podkreśla, że sektor ubezpieczeniowy jest finansowo przygotowany na realizację ryzyk wynikających z obecnej powodzi.

Jak podaje Ergo Hestia, najczęstszymi rodzajami szkód zgłaszanych w trakcie obu fal powodziowych są zalania piwnic, mieszkań, parterów domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych i garaży. Pojawiają się także liczne zgłoszenia dotyczące zalanych ruchomości: mebli, sprzętu AGD, RTV, odzieży, książek itp. Do likwidatorów docierają także informacje o szkodach związanych z wybiciem kanalizacji, pęknięciami budynków spowodowanymi osiadaniem oraz osuwaniem się ziemi.

Według danych Ergo Hestii, w pierwszej fali powodziowej najwięcej szkód zgłoszonych zostało z woj. małopolskiego, śląskiego, a także z dolnośląskiego. Ucierpiały także woj. mazowieckie, pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie. Druga fala powodziowa najbardziej dotknęła województwa małopolskie, opolskie i podkarpackie.

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz