Jesteś tutaj:

Komunikat w sprawie wytycznych dot. zwrotu kosztów najmu pojazdu zastępczego

Współpraca obu instytucji zaowocowała wypracowaniem przez PIU wytycznych, zaaprobowanych przez UKNF. Powstał w ten sposób dokument wyznaczający standardy w zakresie rozpatrywania roszczeń o zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego, doprecyzowujący niektóre zasady zawarte w rekomendacji KNF skierowanej do zakładów ubezpieczeń, który zastąpi wydane w grudniu zalecenia nadzoru.

Wypracowany standard postępowania odnośnie pojazdów zastępczych sprawi, że proces rozpatrywania tego typu roszczeń będzie znacznie czytelniejszy i bardziej przyjazny dla klienta.

Przyjęcie przez zakłady ubezpieczeń opisanych zasad gwarantuje klientowi jednolity sposób podchodzenia do kwestii pojazdu zastępczego w każdym towarzystwie ubezpieczeń w Polsce.

Dokument ten wyjaśnia, jakie okoliczności ubezpieczyciel weźmie pod uwagę, oceniając roszczenie o pojazd zastępczy a także w jaki sposób wyznaczy długość okresu, za który pokryje koszty najmu pojazdu. Klient, który zapozna się z wytycznymi, będzie w stanie na bieżąco oceniać, w jakim zakresie może liczyć na zwrot poniesionych kosztów.

 

Ubezpieczenie na życie

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz