Jesteś tutaj:

JUBILEUSZ RZ.U.: Przyszli wszyscy poza ubezpieczycielami

Wyróżniał się wyraźny brak reprezentantów samych towarzystw ubezpieczeniowych, motywowaną równoległymi uroczystościami związanymi z 20-leciem Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Pierwsza część konferencji poświęcona była jubileuszowi Rzecznika. Dr Stanisław Rogowski (poprzedni rzecznik) oraz Halina Olendzka wręczyli statuetki „Za zasługi dla konsumentów usług ubezpieczeniowych”. Wśród wyróżnionych była redaktor naczelna "Gazety Ubezpieczeniowej" red. Bożena M. Dołęgowska-Wysocka. Listę nagrodzonych oraz fotorelację z imprezy zamieścimy w jednym z najbliższych wydań "Gazety Ubezpieczeniowej".Co najważniejsze, w konferencji uczestniczyło stu kilkudziesięciu przedstawicieli samych firm odszkodowawczych, na czele z prezesami dwóch, nie tak dawno powstałych Izb: Polskiej Izy Odszkodowań oraz Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych. Dyskusja czasami była żarliwa. Mówiono o obecnym stanie prawnym (prawdziwa wolna amerykanka), o wykształceniu i kompetencjach pracowników z branży odszkodowawczej, o prowizjach (często nadmiernych), o niedozwolonych praktykach, w tym klauzulach umownych.

Najważniejszy wniosek z konferencji: trzeba nadal rozmawiać, nie boczyć się na siebie. Swoją drogą, ciekawe, kiedy ustawodawca zdecyduje się na uregulowanie sytuacji prawnej kancelarii odszkodowawczych. Od pierwszej inicjatywy w tym względzie Rzecznika Ubezpieczonych właśnie minęło 3 lata.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz