Jesteś tutaj:

Duże zmiany w ubezpieczeniach

Proponowane zmiany zakładają m.in. obowiązek informowania klienta o terminie opłaty raty składki, co byłoby szczególnie niekorzystne dla dużych firm ubezpieczeniowych, które będą miały największy problem z dyscyplinowaniem nierzetelnych płatników. 
Autor artykułu nadmienia też, że w wyniku zmian, klientom łatwiej też będzie odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Obecnie jeśli umowa jest rozwiązywana na przykład po całkowitym rozbiciu lub kradzieży auta, towarzystwa nie oddają ani grosza. A mogą to być spore kwoty, szczególnie jeśli szkoda wydarzyła się w początkowym okresie ubezpieczenia. Jeśli chcemy rozwiązać umowę na przykład po pół roku, bo sprzedaliśmy auto, to owszem ubezpieczyciel odda nam pieniądze za pozostałe pół roku, ale potrąci tytułem kosztów manipulacyjnych
Ułatwienia będą też dotyczyły przypadków podwójnego ubezpieczenia, w szczególności w przypadku ubezpieczeń majatkowych, takich jak ubezpieczenie mieszkania. Można będzie bowiem żądać wypłaty odszkodowania od któregokolwiek z ubezpieczycieli, a nie, jak dotychczas u obu.

 za Gazeta Prawna

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz