Jesteś tutaj:

Prawo: RU chce pomóc poszkodowanym w wypadkach

RU wskazuje, że w tej materii np. można oprzeć się na koncepcji dr Marcina Orlickiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zakładającej, że w przypadku wyczerpania się sumy gwarancyjnej obowiązek dalszego zaspokajania roszczeń poszkodowanych przechodziłby na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Środki niezbędne na ten cel miałyby pochodzić od ubezpieczycieli prowadzących sprzedaż obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

„DGP” przypomina, że Rzecznik postulował umieszczenie zapisów dotyczących wspomnianego problemu w przyjętej niedawno nowelizacji ustawy o obowiązkowych Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, ale nie zdołał zebrać do tego pomysłu wystarczającego poparcia parlamentarzystów.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej” w artykule Łukasza Kuligowskiego zatytułowanym „Prawo dzieli poszkodowanych w wypadkach drogowych”, pod adresem:rnhttp://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/548123,prawo_dzieli_poszkodowanych_w_wypadkach_drogowych.html

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz