Jesteś tutaj:

ERV: "Białe szaleństwo" tylko z odpowiednią polisą

Gdy tylko spadnie pierwszy śnieg, Polacy tłumnie wyruszają w góry. Sklepy ze sprzętem narciarskim przeżywają prawdziwe oblężenie, a górskie kurorty pełne są turystów. Coraz więcej osób decyduje się na polskie góry zamiast na zagraniczne stoki. Poprawia się bowiem infrastruktura dla narciarzy oraz pojawiają się wspólne karnety, jak „TatrySki”, który jest do wykorzystania w aż pięciu ośrodkach narciarskich w Tatrach.

Aby jednak zimowy wypoczynek był przyjemnością, osoby, które jadą na narty powinny wykupić ubezpieczenie. W przypadku jego braku jeśli dojdzie np. do wypadku na nartach, ubezpieczyciel odmówi ochrony ubezpieczeniowej. Jak podkreśla Beata Kalitowska, dyrektor zarządzająca ERV, obecnie dodatkowe ubezpieczenia można kupić szybko i łatwo – przez internet, przy wyborze biletu lotniczego lub bezpośrednio w biurze podróży.

Dla osób planujących jazdę na nartach czy desce dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowy zakup odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego. - Dzięki niemu miłośnicy białego szaleństwa mają zapewnioną kompleksową ochronę na stoku, ubezpieczenie kosztów karnetu, ubezpieczenie sprzętu narciarskiego oraz transport ambulansem lotniczym, jeśli okazałoby się to niezbędne – zaznacza Kalitowska.

Ubezpieczenie powinno obejmować sprzęt narciarski zarówno będący, jak i niebędący pod bezpośrednią opieką ubezpieczonego. Dzięki temu ubezpieczyciel zwróci poniesione koszty w przypadku kradzieży sprzętu, pod warunkiem że był dobrze zabezpieczony. Zwrot kosztów powinien obowiązywać także w przypadku szkody w sprzęcie narciarskim powstałej wskutek rozboju, wypadku środka transportu, pożaru czy innych ryzyk elementarnych.

Podczas zimowych ferii mogą się jednak zdarzyć nieprzewidziane problemy. Jeśli niespodziewanie zachorujemy, co uniemożliwi nam kontynuację pobytu, posiadanie ubezpieczenia pozwoli nam uniknąć dodatkowych wydatków. Zakup pakietu powinien nam gwarantować zwrot kosztów wypożyczonego sprzętu narciarskiego i zakupionych karnetów, jeśli nie zostały wcześniej wykorzystane. Jeżeli dodatkowo wykupiliśmy ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży, możemy liczyć na zwrot kosztów z tym związanych.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz