Jesteś tutaj:

Rzecznik Ubezpieczonych: Klauzule abuzywne w działalności ubezpieczeniowej

Przedmiotem dokumentu jest omówienie niedozwolonych klauzul w działalności ubezpieczeniowej, które dotychczas zostały wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy uznanych za niedozwolone. Oprócz tego raport prezentuje syntezę stanowisk stron postępowania oraz przedstawienie motywów, którym kierował się Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, stwierdzając abuzywność określonego postanowienia ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU).

W dokumencie pokazane zostały również te postanowienia OWU, których SOKiK nie uznał za niedozwolone w obrocie z konsumentami.

Wraz z raportem Rzecznik Ubezpieczonych przygotował także tabelaryczny wypis postanowień OWU wpisanych do rejestru klauzul abuzywnych z zakresu działalności ubezpieczeniowej. RU zapowiada, że formuła opracowania będzie otwarta, stale będzie uzupełniany o nowe zapisy ogólnych warunków ubezpieczenia, które zostały zakwestionowane przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pełna treść raportu Rzecznika Ubezpieczonych jest dostępna pod adresem:rnhttp://www.rzu.gov.pl/...rnnatomiast załącznik został udostępniony pod adresem:

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz