Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: Proama oddziałem Česká pojišťovna

Wspomniany na wstępie proces był możliwy dzięki uzyskaniu zgody regulatorów w Polsce, Czechach i Francji na przejęcie Proama przez holding. Ten ostatni będzie prowadzić działalność w naszym kraju pod dwiema markami: Generali i Proama. GPH poinformował, że druga z firm będzie funkcjonować nad Wisłą jako oddział Česká pojišťovna. Ta z kolei jest największą firmą ubezpieczeniową w Czechach, działającą nieprzerwanie od ponad 185 lat. Z jej usług korzysta ponad 8 mln klientów.

Holding ujawnił także, iż uruchomiona niemal dokładnie przed rokiem Proama w ciągu 11 miesięcy sprzedała ponad 250 tys. polis (znacznie powyżej pierwotnego planu).

Holding ma w Polsce także dużego ubezpieczyciela, działającego pod marką Generali. Nie zdecydował się jednak na połączenie z nim Proamy. Oba podmioty będą działać na rynku majątkowym samodzielnie, a ich właściciel chce mieć w Polsce dwie równorzędne marki.

Proama wystartowała ze sprzedażą polis w styczniu 2012 roku. Do końca ubiegłego roku sprzedała ponad 250 tys. ubezpieczeń.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz