Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: OFE, rozstrzygnięcia i nowe regulacje

Zaledwie kilka dni trwało poruszenie wywołane koncepcją Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, która zaproponowała, aby emerytury z II filara były wypłacane w formie wypłaty programowanej. Dziś już wiemy, że ten pomysł nie zyska akceptacji rządu i świadczenie z OFE będzie miało charakter dożywotni. Najprawdopodobniej również wypłatą emerytur z funduszy zajmie się ZUS, do którego OFE przekażą środki na 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego przez daną osobę. W najbliższych dwóch miesiącach ma też zapaść decyzja odnośnie zmian w dotychczasowym modelu indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego.

Sąd oddalił apelację PIPUiF

Zarzuty stawiane reklamie Link4 zatytułowanej „Kokoszka” nie są słuszne – tak w ostatnio wydanym orzeczeniu uznał Sąd Apelacyjny. SA podtrzymał tym samym wyrok Sądu Okręgowego sprzed 9 miesięcy oddalający powództwo Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych przeciw Link4 o zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji. Z werdyktem nie zgodziła się PIPUiF, która zapowiedziała złożenie kasacji od orzeczenia sądu.

Dobre praktyki po raz kolejny

Wśród pozostałych wydarzeń minionego tygodnia wspomnieć należy o prawdopodobnym przyjęciu przez Polską Izbę Ubezpieczeń kolejnego Kodeksu Dobrych Praktyk. Tym razem dotyczył on produktów inwestycyjnych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Niemal równolegle pojawiły się też informacje, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, na nową rekomendację Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie bancassurance przyjdzie nam jeszcze poczekać.

PKO BP postawi na bancassurance

Potwierdziły się też wcześniejsze spekulacje na temat ubezpieczeniowych planów PKO BP. W opublikowanej ostatnio strategii na lata 2013-2015 bank zapowiedział, że jednym z jego planowanych przedsięwzięć jest alians strategiczny w obszarze bancassurance. Oprócz tego PKO BP ma zamiar zwiększyć swoje zaangażowanie w rozwój produktów ubezpieczeniowych i inwestycyjno-oszczędnościowych, adresowanych do klientów indywidualnych.

Pełna treść artykułu zostanie opublikowana w najbliższym wydaniu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz