Jesteś tutaj:

Prawo: Kolejne wysokie zadośćuczynienie

Gazeta pisze, że adwokaci rodziców i dwójki rodzeństwa zmarłego domagali się od HDI Asekuracja (ubezpieczyciela sprawcy) miliona złotych. Powoływali się przy tym na kazus katastrofy w Smoleńsku (tam bliscy ofiar katastrofy otrzymali po 250 tys. zł) tłumacząc, że z punktu widzenia najbliższych w obu przypadkach śmierć członka rodziny jest taką samą tragedią. Sąd przyznał rodzicom po 135 tys. zł zadośćuczynienia i po 35 tys. zł za znaczne pogorszenie sytuacji życiowej, natomiast brat i siostra otrzymali odpowiednio po 115 tys. i 15 tys. (plus odsetki). „GW” przypomina, że w sprawach o zadośćuczynienia reprezentanci poszkodowanych coraz częściej powołują się na precedens Smoleńska.

To kolejne bardzo wysokie zadośćuczynienie wywalczone w ostatnim czasie. Przed miesiącem kancelaria odszkodowawcza Votum wywalczyła milion złotych dla ofiary wypadku komunikacyjnego, której w chwili wypadku nie było jeszcze na świecie.

Więcej na ten temat w „Gazecie Wyborczej”, w artykule Anny Popiołek zatytułowanym „600 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć młodego człowieka”, pod adresem:http://wyborcza.biz/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz