Jesteś tutaj:

Ubezpieczenia majątkowe: Im kierowca młodszy, tym więcej płaci za OC

Koszt obowiązkowej polisy OC komunikacyjnej dla młodej osoby może być nawet pięciokrotnie wyższy niż w przypadku doświadczonego kierowcy. – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że średnia cena OC pojazdu dla młodego prowadzącego jest od 20 do 130% wyższa niż w przypadku osób starszych. Jest to świadoma polityka towarzystw, gdyż jak wynika z policyjnych statystyk, kierowcy przed trzydziestką powodują najwięcej wypadków. Z kolei z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w tej grupie zdarza się największa liczba przypadków niedopełnienia obowiązku ubezpieczeniowego w zakresie OC. „Rz” zwraca uwagę, iż w efekcie na polskim rynku tylko jeden ubezpieczyciel ma ofertę dedykowaną młodym kierowcom. Niewielkie szanse na korzystniejsze stawki mają także motocykliści. To również konsekwencja wzrostu szkodowości i wartości średniego odszkodowania. Gazeta zwraca uwagę, że niektóre towarzystwa ograniczają zakres ubezpieczeń dla tej grupy klientów, lub też wręcz wycofują się z oferowania tego typu polis.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Zuzanny Redy-Jakima, zatytułowanym „Nawet kilka tysięcy za polisę OC”, pod adresem:
http://www.ekonomia.rp.pl/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz