Jesteś tutaj:

Ubezpieczenia zdrowotne: Polisy lekowe coraz popularniejsze

Przed rokiem polisy lekowe, w ramach których ubezpieczyciel zwraca część kosztów poniesionych na zakup lekarstw, były jedynie rynkową ciekawostką. Obecnie jednak ich popularność stale rośnie. – informuje „Puls Biznesu”.

Polisy lekowe oferują m.in. Medica Polska Ubezpieczenia Zdrowotne TU oraz PZU. W pierwszym przypadku zakresem ubezpieczenia objęte są wydatki ponoszone na leki przepisane na receptę. Osoba przewlekle chora przez cały czas trwania ochrony ubezpieczeniowej otrzymuje odszkodowanie. Suma odszkodowań z polisy lekowej jest nielimitowana. Ubezpieczony pacjent otrzymuje zwrot całości lub części poniesionych kosztów. W drugim zaś ubezpieczenie lekowe gwarantuje jego posiadaczowi, że zapłaci on w aptece jedynie 20% ceny leku na receptę. Polisa obejmuje prawie wszystkie leki wydawane wyłącznie na podstawie recepty - ponad 32 tys. pozycji, które pokrywają ok. 90% substancji czynnych dostępnych w Polsce na podstawie recept. Zakład podkreśla, że ani choroby przewlekłe, ani zaawansowany wiek nie stanowią bariery dla przystąpienia do wspomnianej umowy.

Więcej na ten temat w „Pulsie Biznesu”, w artykule Mariusza Gawrychowskiego zatytułowanym „Rośnie popularność lekowych polis”, pod adresem:
http://archiwum.pb.pl/...
oraz na stronie internetowej „Gazety Ubezpieczeniowej” pod adresem:
http://www.gu.com.pl/...
http://www.gu.com.pl/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz