Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: Słabnie segment AC

 
 
 
Share
 

Według prognoz ubezpieczycieli, tegoroczny wynik sprzedażowy w segmencie polis komunikacyjnych będzie o kilka procent niższy niż w 2012 r., w efekcie czego wzrosną szanse na wyższe upusty przy zakupie AC – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta wyjaśnia, iż powodem spadku sprzedaży wspomnianych produktów jest spowolnienie gospodarcze i wynikające z niego konsekwencje, jak np. ograniczanie wydatków na produkty ochronne i zakup nowych aut. Dlatego też towarzystwa zaostrzają rywalizację w komunikacji, sięgając po różne sposoby przyciągnięcia klientów, np. bonus cenowy za ubezpieczenie drugiego pojazdu, czy przeniesienie zniżki z OC na AC. Przedstawiciele zakładów, z którymi rozmawiała „Rz” zwracają uwagę, iż zauważalny w I kwartale negatywny trend objawiający się spadkiem przypisu składki (głównie z AC) odwróci się w drugiej połowie roku. Przestrzegają jednocześnie, że długotrwała polityka taniego i słabego AC może mieć negatywny wpływ na rozwój dobrowolnych polis komunikacyjnych.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Zuzanny Redy-Jakima zatytułowanym „Kurczy się rynek polis”, pod adresem:
http://www.ekonomia.rp.pl/...

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz