Jesteś tutaj:

Fiasko direct, pomoc dla eksporterów

 
 
 

Jeszcze przed sześcioma, siedmioma laty pojawiały się prognozy, według których direct miał się stać najważniejszym kanałem sprzedaży produktów ochronnych w Polsce. Dziś już wiemy, że przynajmniej w najbliższym czasie główną rolę będą nadal odgrywali pośrednicy ubezpieczeniowi.

Kolejnym dowodem na potwierdzenie wspomnianego na wstępie twierdzenia były opublikowane ostatnio półroczne wyniki dystrybucji ubezpieczeń przez telefon i internet. Z zaprezentowanego przez Polską Izbę Ubezpieczeń opracowania wynikało bowiem, iż sześciomiesięczny rezultat w kanale sprzedaży bezpośredniej był o jedną dziesiątą niższy od ubiegłorocznego.

Ubezpieczyciele spieszą z pomocą eksporterom

Sytuacja na Ukrainie ma bardzo niekorzystne konsekwencje dla polskich eksporterów. W związku z tym wiele instytucji szuka sposobów, aby im pomóc. Ostatnio na pomoc ruszyli też ubezpieczyciele. I tak Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych obniżyła stawki z tytułu gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń i gwarancji eksportowych dla 26 krajów. O ile od państwowej firmy można było oczekiwać takiego ruchu, to już obniżka stawek dla jednej z opcji w ubezpieczeniach należności Euler Hermes była pewną niespodzianką. Mimo to zdaniem przedsiębiorców obniżki mają znaczenie wyłącznie symboliczne.

Co planuje lider?

Tuż po publikacji wyników finansowych PZU ogłosił ustami swoich przedstawicieli, że na jesieni zaprezentuje swoją strategię do 2020 roku. Co w niej się znajdzie? Z sugestii członków władz spółki wynika, że trafne były wcześniejsze przewidywania „Gazety Ubezpieczeniowej”: plany strategiczne zakładu nie przyniosą rewolucji, a istotną rolę w nich będzie odgrywał biznes zdrowotny.

Zmiana w Warcie

Wśród pozostałych wydarzeń ubiegłego tygodnia należy wymienić roszadę w zarządzie Warty. Od 1 września jego członkiem zostanie Grzegorz Bielec, który będzie odpowiadał za obszary: strategii, zarządzania efektywnością oraz bancassurance. Zastąpi on odchodzącego Macieja Friedela, odpowiedzialnego za projekty związane z integracją. Trzeba też wspomnieć o publikacji raportu Komisji Nadzoru Finansowego, poświeconego dobrowolnym produktom trzeciofilarowym. Z opracowania wynikało, że ani IKE, ani IKZE wciąż nie cieszą się zbytnią popularnością.

Całość artykułu ukaże się w najbliższym wydaniu „GU”.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz