Jesteś tutaj:

Polacy powodują coraz więcej wypadków za granicą

Jak podaje Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), w 2016 roku polscy kierowcy spowodowali 62,3 tys. kolizji i wypadków na zagranicznych drogach. To przeszło 20% więcej niż w roku 2015. Wzrosła również liczba sprawców poruszających się po zagranicznych drogach nieubezpieczonymi pojazdami z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

Z danych udostępnionych przez Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wynika, że w 2016 roku osoby za kierownicą pojazdów zarejestrowanych w Polsce spowodowały 62,3 tys. kolizji i wypadków na zagranicznych drogach. To wynik o przeszło 20% wyższy niż w 2015 r., kiedy to doszło do 51,9 tys. takich zdarzeń. Co więcej, odnotowany w ubiegłym roku wskaźnik kolizji na zagranicznych drogach to najwyższy wyniki w ciągu ostatnich siedmiu lat. I choć PBUK w ubiegłych latach odnotowywał tendencję wzrostową w tego typu zdarzeń, to jeszcze nigdy tempo wzrostu nie było tak duże.

Najwięcej szkód komunikacyjnych spowodowanych przez polskich kierowców w 2016 r. miało miejsce w Niemczech. Wypadki te stanowią aż 50% wszystkich zdarzeń. 5025 szkód odnotowano na drogach Wielkiej Brytanii (8%), 4686 wypadków i kolizji miało miejsce we Francji (7,5%), a 4021 – we Włoszech (6,5%). Jak wyjaśnia Prezes Zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, najwięcej szkód polscy kierowcy powodują w państwach będących celem zarobkowej migracji oraz na szlakach typowo handlowych.

Ponadto PBUK odnotował wzrost liczby sprawców nieposiadających ważnego ubezpieczenia OC na zagranicznych drogach. W ubiegłym roku doszło do 369 zgłoszeń dotyczących tego rodzaju szkód. Było to o ponad 25% więcej niż w 2015 r.

MZ

żródło: www.superpolisa.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz