Jesteś tutaj:

Muktiagencja lekiem na ustawę o dystrubucji ubezpieczeń?

Co w praktyce może oznaczać dla agenta ubezpieczeniowego wprowadzenie restrykcyjnych przepisów przewidzianych implementowaną obecnie w Polsce unijną dyrektywą o dystrybucji ubezpieczeń IDD?

Zwiększony zakres obowiązków agenta wobec klientów i wynikająca z tego tytuły zwiększona odpowiedzialność prawna, a także nadzór ze strony Komisji Nadzoru Finansowego zmusi agentów do poszukiwania opieki i scedowania części swojej odpowiedzialności i części tych obowiązków na profesjonaln...ą multiagencję, wyposażoną oczywiście w bardziej efektywne narzędzia, zarówno do realizacji wymaganych procedur, jak i obrony przed sankcjami z tytułu ich ewentualnego naruszenia (np. kara finansowa do nawet 3 mln zł., czy wystąpienie klienta z roszczeniem odszkodowawczym).

Agenci chętniej będą podejmować bliską współpracę z multiagencjami, które zapewnią im m.in. wymagane ustawą cykliczne i wielogodzinne szkolenia.

Oznacza to nieuniknioną konsolidację na polskim rynku pośrednictwa i doradztwa ubezpieczeniowego, trochę na wzór konsolidacji rynku dyskontów handlowych, opartej o umowy franczyzowe, dostępne również w dużych multiagencjach, obok innych form współpracy.

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz