Jesteś tutaj:

Wakacje z polisą

Malinowscy jak większość naszych rodaków zdecydowała się na indywidualne wynajęcie apartamentu w jednym z śródziemnomorskich kurortów. Urlop upływał bez większych problemów, do momentu zakupów w lokalnym centrum handlowym, gdzie Pan Malinowski zupełnie niechcący uderzył wózkiem w ekspozycję nowych telewizorów. W rezultacie, całkowitemu uszkodzeniu uległy 2 odbiorniki. Malinowscy zostali zobowiązani przez centrum handlowe do naprawienia szkody, która łącznie opiewała na 8 tys. euro. Bez znajomości języka, oraz lokalnego prawa, nie mieli oni najmniejszych szans, aby zakwestionować zasadność roszczenia. Sytuacja ta zmusiła niestety naszych bohaterów do skrócenia wypoczynku. Na dodatek podczas drogi powrotnej, na jednym z postojów, Panu Malinowskiemu zrabowano cyfrowy aparat fotograficzny, oraz telefon komórkowy.

Tak oto wymarzony wypoczynek stał się koszmarem. Czy można było tego uniknąć? rnNie mamy wpływu na nagłe zdarzenia, które mogą nas spotkać podczas podróży, jednakże możemy minimalizować ich następstwa.

Otóż, gdyby Malinowscy skorzystali z pełnego pakietu ubezpieczenia, zapewne mogliby liczyć na pomoc lokalnego prawnika, jak również pokrycie roszczenia za wyrządzoną szkodę OC. Zakład ubezpieczeń wypłaciłby także odszkodowanie, które częściowo zrekompensowałoby straty materialne powstałe w związku z utratą mienia.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, niektóre firmy ubezpieczeniowe wprowadzają do swojej oferty propozycję ubezpieczeń podróżnych. Jedną z ciekawszych jest funkcjonujące od czerwca „Ubezpieczenie Podróży Zagranicznych” firmowane przez GENERALI. Produkt ten zakłada bardzo szeroki zakres ochrony, dostępny w kilku gotowych pakietach lub w wariancie „na życzenie”. Oferta zapewnia ochronę od pełnej gamy ryzyk, w tym ubezpieczenie: kosztów leczenia i usług assistance, OC w życiu prywatnym, NNW, bagażu podróżnego, sprzętu sportowego, kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie lub wcześniejszego powrotu, kosztów odwołania noclegów oraz biletu lotniczego.

Ubezpieczenie może zostać zawarte w formie indywidualnej, rodzinnej, grupowej oraz w formie polis otwartych dla firm. W zależności od opcji, ochroną może być objęte terytorium państw europejskich lub wszystkich krajów świata.rnrnUbezpieczenie kosztów leczenia i usług assistance obejmuje zwrot kosztów leczenia w związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem w zakresie niezbędnym do powrotu lub transportu do kraju zamieszkania, a także: badania i zabiegi ambulatoryjne zlecone przez lekarza, konsultacje lekarskie, dojazd lekarza do miejsca zakwaterowania, transport z miejsca wypadku, pobyt w szpitalu, honoraria lekarskie, opiekę nad kobietą w ciąży oraz matką i dzieckiem itp.

Ubezpieczenie zapewnia również możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową następstw nieszczęśliwych wypadków z wyborem opcji oraz OC za szkody na osobie i na rzeczy.

Na uwagę zasługuje ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz sprzętu sportowego. W pierwszym wypadku klient ma możliwość objęcia ubezpieczeniem (podczas podróży zagranicznej) nie tylko utraty bagażu tradycyjnego (torby, walizki, plecaka itp. – do 100% wartości sumy ubezpieczenia), ale również, na wypadek rabunku, przenośnego sprzętu elektronicznego (jak telefon, sprzęt fotograficzny, komputerowy, kamery video itp. – do 50% sumy ubezpieczenia).

Osoby preferujące aktywne formy wypoczynku mają możliwość objęcia ubezpieczeniem sprzętu sportowego, w tym: roweru, sprzętu do nurkowania, deski surfingowej lub snow-boardowej, nart.

Planując wydatki na urlop za granicą, uwzględnijmy ubezpieczenie tak, aby wypoczynek nie przemienił się w pasmo nieprzewidzianych strat i wydatków.

Remigiusz Macyszyn

www.DobryBroker.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz