Jesteś tutaj:

Ubezpieczeniaonline.pl: warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym

 

Wyjeżdżając na wakacje z biurem podróży należy sprawdzić czy biuro posiada zezwolenie właściwego wojewody na prowadzenie działalności w charakterze touroperatora lub agenta, obowiązkową polisę gwarancyjną oc, albo gwarancje bankowe. Informacje na ten temat, jak podaje portal www.ubezpieczeniaonline.pl, można zweryfikować u wojewody właściwego dla siedziby przedsiębiorcy lub w Departamencie Turystyki Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej, w Centralnym Rejestrze Zezwoleń i w Internecie pod adresem: http://turystyka.mg.gov.pl. To jednak dopiero początek drogi. Potwierdzenie wiarygodności biura pozwala nam przypuszczać, że nasze pieniądze nie znikną wraz z organizatorem, a w miejscu docelowym wycieczki będzie czekał na nas hotel i opiekun z biura. Następnie, jak czytamy w art. „Udane wakacje - zadbaj o to, aby ten, kto je organizuje, nie przyczynił się do ich zepsucia!” w portalu www.ubezpieczeniaonline.pl warto sprawdzić opinię innych uczestników na temat danego biura, czy poradzić się znajomych przed wyborem. Taka rekomendacja będzie najlepszym sposobem na sprawdzenie rzetelności biura. Bo hotel hotelowi …. nierówny.

I w końcu najważniejszy z wyborów: jak chcemy spędzić swój urlop? Jak pokazują statystyki szczególnie lubimy wypoczynek na plaży w ciepłym klimacie. Dużym powodzeniem cieszą się wycieczki do kurortów w basenie Morza Śródziemnego, ale coraz częściej wyjeżdżamy dalej: np. do Tajlandii, na Dominikanę. Coraz częściej też wybieramy programy tematyczne, czasami związane z dużym ryzykiem dla naszego zdrowia: nurkowanie, wspinaczka wysokogórska, safari, czy tydzień w siodle w Republice Afryki Południowej. Czy potrzebujemy ubezpieczenia? Zawsze. Możemy zadać pytanie: co nam się może przydarzyć na plaży, albo przy basenie hotelowym? Może bardzo wiele: możemy na tę plaże w ogóle nie dojechać – bo na lotnisku zastaniemy zepsuty samolot, albo autokar, którym jedziemy ulegnie wypadkowi, możemy złamać nogę na kamieniach u wybrzeży Adriatyku, możemy zasnąć na słońcu i dostać udaru mózgu, może nas rozboleć ząb i zmuszeni będziemy skorzystać z usług miejscowego dentysty. Przykłady można mnożyć.

Oczywiście im bardziej ekstremalna przygoda – tym większe ryzyko. Ale zagubienie bagażu, opóźnienia samolotów, zakwaterowanie w hotelu o niższym standardzie, czy zmiana programu wycieczki, o której dowiadujemy się na miejscu, może zdarzyć się zawsze. Dlatego warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Biura Podróży oferują nam ubezpieczenie w pakietach wraz z wycieczką. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę jaki zakres ochrony ma polisa proponowana przez organizatora wycieczki. Cena takiego ubezpieczenia z reguły wliczona jest w podany koszt wyjazdu. Bardzo często jednak organizator, dla obniżenia kosztów, proponuje najtańszy, a zarazem najuboższy rodzaj ubezpieczenia, obejmujący jedynie konieczną pomoc.

Wiele osób nie zdaje sobie zupełnie sprawy z konsekwencji wynikających z braku ubezpieczenia turystycznego. Warto zatem pozyskać wszelkie niezbędne informacje na temat ubezpieczeń podróżnych odpowiednio wcześnie. Jak czytamy na łamach portalu Ubezpieczeniaonline.pl, w artykule „Zapakuj ubezpieczenie”, wariantów ubezpieczeń dostępnych na rynku jest bardzo wiele. Dlatego wybór odpowiedniego ubezpieczenia powinien zależeć od miejsca planowanego urlopu, od rodzaju wypoczynku (uprawianie sportów ekstremalnych w trakcie urlopu wymaga wykupienia ubezpieczenia, które obejmuje polisę na wypadek nieszczęścia podczas uprawiania sportów niebezpiecznych) oraz od atrakcji towarzyszących wyjazdowi.

Jak informuje portal Ubezpieczeniaonline.pl, w artykule „Udane wakacje - zadbaj o to, aby ten, kto je organizuje, nie przyczynił się do ich zepsucia!”, poza standardowymi elementami polisy turystycznej, jak KL, NNW, assistance, istnieje wiele wariantów ubezpieczeń, które można dołączyć do polisy turystycznej. Należy do nich m.in. ubezpieczenie oc, ubezpieczenie kosztów odwołania wycieczki czy wcześniejszego powrotu z niej (więcej: http://www.ubezpieczeniaonline.pl/article.php?id=421), ubezpieczenie kosztów pobytu osoby towarzyszącej lub wezwanej do towarzyszenia (zakwaterowanie, wyżywienie oraz podróż) w przypadku, gdy ubezpieczony poddawany jest hospitalizacji za granicą, ubezpieczenie kosztów poniesionych w związku z wcześniejszym powrotem ubezpieczonego do kraju, spowodowanego nagłą sytuacją losową wymagającą jego obecności w Polsce czy także ubezpieczenie sprzętu sportowego i inne.

Należy pamiętać, iż przed podpisaniem umowy ubezpieczenia podróżnego należy każdorazowo dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), ponieważ zakres wykupywanego ubezpieczenia różni się w zależności od wybranego zakładu ubezpieczeń. Większość towarzystw oferuje kilka wariantów pakietów ubezpieczenia, od najprostszego, do zapewniającego najbardziej rozbudowaną ochronę. Warianty różnią się zakresem gwarantowanych świadczeń, wysokością sum ubezpieczenia oraz ceną.

Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, trwają prace nad przygotowaniem oferty sprzedaży ubezpieczeń turystycznych online w serwisie Ubezpieczeniaonline.pl. Jak twierdzi Magdalena Vogt – Komorowska , specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w agencji Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.: - Każdy użytkownik portalu będzie mógł za darmo porównać oferty towarzystw i wybrać najlepszą dla siebie. Co więcej, aby wybrać ubezpieczenie, potencjalny użytkownik nie musi posiadać szczególnej wiedzy na ten temat – system jest tak skonstruowany, że w prosty i bezpieczny sposób „podpowiada” najlepsze rozwiązanie.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz