Jesteś tutaj:

Sejm: komisja skarbu domaga się zmiany zarządu PZU

Za przyjęciem dezyderatu głosowało 13 posłów, przeciw był tylko jeden. Adresatem dokumentu jest premier Jarosław Kaczyński. Poseł Wrzodak postawił prezesowi PZU zarzuty podpisywania umów sponsorskich z „dziwnymi spółkami" na wielomilionowe kwoty.

Komisja skarbu podkreśla w dezyderacie konieczność podjęcia przez zarząd spółki strategicznych działań. „Działania te dotyczą przede wszystkim określenia nowych kierunków rozwoju firmy, zmiany zasady zarządzania spółką, zakończenia procesu zmian personalnych oraz zwiększenia zaufania do kadry kierowniczej w spółce oraz wprowadzenia jasnych kryteriów awansu i wynagrodzenia pracowników" - napisano w dezyderacie.

Posłowie wyrazili swoją opinię na temat obecnego zarządu PZU ( w szczególności prezesa ) oraz wskazali receptę na realizację zawartych wcześniej w dezyderacie sugestii działań, jakie miałby podjąć największy polski ubezpieczyciel. „Komisja skarbu państwa stoi na stanowisku, że obecny skłócony zarząd nie jest w stanie sprostać wyżej wymienionym wyzwaniom i występuje do premiera i ministra skarbu państwa o jak najszybszą zmianę zarządu spółki, a szczególnie prezesa PZU SA Jaromira Netzela" - czytamy w dezyderacie komisji.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem prezes PZU Jaromir Netzel w rozesłanym do redakcji prasowych oświadczeniu ustosunkował się do stawianych mu przez posła Wrzodaka zarzutów oraz do decyzji komisji. Pełną treść oświadczenia publikujemy w wiadomościach z Polski.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że komisja przyjęła niezwykle krytyczny dla prezesa jak i całego zarządu PZU dezyderat dwa dni przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. Można się zatem spodziewać, że i tak wzrastająca przed oczekiwaniem na WZA temperatura po zajęciu przez posłów komisji tak ostrego stanowiska jeszcze bardziej się podniesie.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz