Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: Nowa taryfa ubezpieczeniowa

Nowa taryfa ubezpieczeniowa Ergo Hestii wchodzi w życie 10 sierpnia 2007 r. Zgodnie z nią każdy klient jest traktowany indywidualnie i płaci tylko za siebie. „Jednakowe składki ubezpieczeniowe dla wszystkich kierowców? To nie jest sprawiedliwe...” – tak brzmi jedno z haseł towarzyszących wprowadzeniu nowej oferty na rynek. Jeśli na drodze kierowca zachowuje się rozsądnie i ostrożnie, zostanie to docenione.

Ergo Hestia umożliwia zachowanie maksymalnej zniżki za ubezpieczenia komunikacyjne odpowiedzialności cywilnej i autocasco, nawet jeśli klient miał jedną szkodę. Inne nowe zniżki są związane np. z wiekiem czy posiadaniem dzieci. Najczęściej rodzice jeżdżą samochodem spokojniej i bezpieczniej. Oto przykładowe zniżki za ubezpieczenie komunikacyjne w Ergo Hestii:

wiek od 36 do 45 lat: zniżka 10 proc.

wiek od 46 do 60 lat: zniżka 5 proc.

posiadanie dziecka młodszego niż 12 lat: zniżka 5 proc.

Ubezpieczenie auta wykupione łącznie z ubezpieczeniem mieszkania czy domu może być jeszcze tańsze – nawet o 20 proc.

W pakiecie Hestia 7 dodatkowo przysługuje darmowy pakiet usług Hestia Car Assistance – bez limitu kilometrów, aktywny nawet pod domem. Nowe zniżki w Ergo Hestii pozwolą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny ubezpieczenia.

Wprowadzenie nowej formuły ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów Ergo Hestii jest elementem strategicznej pracy nad całym portfelem ubezpieczeniowym spółki. rnJak zapowiada wiceprezes zarządu Ergo Hestii ds. marketingu i sprzedaży, Małgorzata Makulska, w ciągu kilku lat Ergo Hestia znacznie zwiększy swoją aktywność w zakresie tego typu ubezpieczeń

– Dotychczasowy udział ubezpieczeń komunikacyjnych w portfelu Ergo Hestii jest stosunkowo niski. Oznacza to, że mamy jeszcze dużą dodatkową pojemność. Jeżeli nasz udział w ubezpieczeniach majątkowych wynosi teraz około 8 proc., to w ubezpieczeniach komunikacyjnych jest to około 6,5 proc. Biorąc pod uwagę nasze zaplecze obsługowe, pojemność, nadwyżki kapitałowe, a także ambicje – na koniec 2010 r. powinniśmy mieć co najmniej 10 proc. udziałów w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – konstatuje wiceprezes Małgorzata Makulska.

Wprowadzenie nowej formuły ubezpieczeń komunikacyjnych przez Ergo Hestię przypadkowo zbiega się w czasie z istotnymi, zewnętrznymi czynnikami wpływającymi na tę ofertę.

- Już dwa lata temu zdecydowaliśmy o znaczących zmianach w naszej taryfie komunikacyjnej. Postanowiliśmy wtedy zastosować jeszcze głębszą segmentację klientów, która promowałaby bezpieczną jazdę - informuje Jarosław Piątkowski, członek zarządu Ergo Hestii ds. ubezpieczeń i dodaje: - Kilkuprocentowy wzrost współczynnika szkodowości, związany z koniecznością uwzględniania podatku VAT w kwotach wypłacanych odszkodowań, został już uwzględniony w nowej taryfie. Natomiast w okresie przejściowym z powodu „podatku Religi” ceny ubezpieczenia OC komunikacyjnego w Ergo Hestii nie wzrosną.

W specjalnym serwisie internetowym: www.nieszkodzisznieplac.pl, uruchomionym przez Ergo Hestię, można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące nowej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, a także porady związane z bezpieczną jazdą samochodem.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz