Jesteś tutaj:

Prezes PZU odwołany

Rzecznik PZU SA Tomasz Brzeziński powiedział dziś PAP, że odwołanie Jaromira Netzela nie będzie miało wpływu na bieżącą działalność spółki, a w ciągu kilku dni powinni zostać powołani nowi członkowie zarządu.

Zapytany czy odwołanie prezesa będzie miało wpływ na działanie spółki, rzecznik powiedział: - Nie będzie miało, dlatego że minister skarbu zadeklarował, iż w najbliższym czasie uzupełni wakaty w zarządzie PZU i jak sądzę, zrobi to niezwłocznie, w ciągu najbliższych kilku dni. Brzeziński dodał: - Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, powinno być co najmniej dwóch członków zarządu, bądź członek zarządu i prokurent. PZU nie ma prokurenta, więc niezbędny jest drugi członek zarządu. Rzecznik wyjaśnił, że obecnie dyrektorzy biur mają pełnomocnictwa, które wystarczą do bieżącego funkcjonowania spółki.

W komunikacie PZU poinformowało też, że po południu w piątek centralę PZU SA odwiedzili minister skarbu Wojciech Jasiński i wiceminister Paweł Szałamacha. Spotkali się z Beatą Kozłowską- Chyła, członkiem zarządu PZU SA, z którą omówili bieżącą sytuację w firmie.

Jak powiedział dziś PAP prezes Eureko Polska, mniejszościowego udziałowca PZU, Michał Nastula, odwołanie prezesa w niczym nie zagraża bieżącej działalności spółki, nie przeszkadza w wystawianiu polis i wypłacaniu odszkodowań. Niemniej, skład zarządu powinien być uzupełniony w trybie pilnym, a zarząd powinien liczyć minimalnie trzy osoby, co wynika ze statutu PZU. Dodał, że nie spodziewa się, iż MSP skonsultuje z Eureko kandydatów na nowego prezesa, bo dotychczas tego nie robiło.

Jaromir Netzel jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1993 roku prowadził indywidualną kancelarię adwokacką w Gdyni. W latach 1997 - 2001 pracował w PKO BP, w tym m. in. na stanowisku doradcy i dyrektora zarządzającego Pionem Rynków. Od 2005 roku jest przedstawicielem Skarbu Państwa w Radzie Nadzorczej PPPiH Dalmor z siedzibą w Gdyni. Funkcję prezesa zarządu ZU SA pełnił od 8 czerwca 2006 roku, kiedy to na stanowisku szefa narodowego ubezpieczyciela zastąpił Cezarego Stypułkowskiego.

Jest żonaty, ma jedną córkę. Interesuje się historią okresu międzywojennego, polityką i sportem.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz