Jesteś tutaj:

OC komunikacyjne trzeba wypowiedzieć

Jednakże rzecznik ubezpieczonych spodziewa się, że niektórzy mogą wpaść w pułapkę podwójnego ubezpieczenia OC. Dwie polisy możemy mieć m.in. wtedy, gdy zmieniamy ubezpieczyciela, opłaciliśmy wszystkie składki, a nie wypowiadamy umowy z dotychczasowym. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych stanowi bowiem, że musimy to zrobić nie później niż dzień przed terminem, na jaki umowa została zawarta. Jeśli tego nie zrobimy, automatycznie zostanie zawiązana nowa umowa na kolejne 12 miesięcy i nie będzie można jej wypowiedzieć. Ubezpieczyciel będzie miał pełne prawo domagać się składki i często to robi, nawet przy pomocy windykatorów.

Aleksander Daszewski z Biura Rzecznika Ubezpieczonych mówi, że część klientów może po prostu zapomnieć o wypowiedzeniu. Daszewski dodaje, że pracownicy biura doradzali, żeby w momencie zakupu nowej polisy wysyłać lub zanieść wypowiedzenie do obecnego ubezpieczyciela, bo potem łatwo o tym zapomnieć.

Damian Ziąber, rzecznik Link4, firmy, która namawiała do wcześniejszego zawierania umów mówi, że jego firma standardowo przypomina o tym obowiązku przychodzącym do niej klientom.

Jeżeli klient wpadnie w taką pułapkę, to nie ma wyjścia - przez rok musi płacić za dwa ubezpieczenia. Jest jednak szansa na zmianę obowiązującej sytuacji.

Aleksander Daszewski mówi, że urząd RU wystąpił już do Ministerstwa Finansów z propozycją nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, żeby dać klientom prawo do wypowiedzenia umowy.

( źródło: „Gazeta Prawna” z 12.10.2007 r. )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz