Jesteś tutaj:

Szałamacha: wypowiedzenie umowy z Eureko bez związku z końcem rządu

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) odstąpiło od umowy sprzedaży akcji PZU z 5 listopada 1999 r., tłumacząc to naruszaniem umowy przez Eureko. r

W piątek resort skarbu poinformował w komunikacie, że nie wyklucza też postępowania w sprawie nieważności umowy prywatyzacyjnej. MSP twierdzi, że Eureko narusza umowę prywatyzacyjną PZU, odwołując się w sporze z polskim rządem do międzynarodowego arbitrażu. Umowa stanowiła bowiem, że spory z niej wynikające będą rozstrzygane przez polskie sądy.

MSP wyjaśniło w komunikacie, że w lutym i wrześniu br. wezwało Eureko do natychmiastowego naprawienia naruszenia umowy, czyli - zdaniem resortu - odwołania się do trybunału arbitrażowego, poprzez wycofanie powództwa z arbitrażu. Ostatecznym terminem był 15 października. "Eureko nie naprawiło naruszenia umowy" - uznało MSP.

Aleksander Grad (PO), szef sejmowej komisji skarbu, wymieniany jako kandydat na szefa resortu skarbu, powiedział PAP, że ruch MSP nie jest jasny. Natomiast Adam Szejnfeld (PO), wymieniany wśród kandydatów na ministra gospodarki, uznał działania resortu skarbu za szkodliwe.

Tymczasem Szałamacha powiedział w TVN CNBC, że w mijającej kadencji Sejmu komisje przegłosowały dezyderat do ministra skarbu, w którym wezwały go do unieważnienia umowy prywatyzacyjnej. rnrn- Sądzę, więc że można liczyć na porozumienie ponad bieżącymi podziałami politycznymi - dodał.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz