Jesteś tutaj:

Przy kredycie hipotecznym dla żołnierza na misji przyda się polisa na życie

„Gazeta Prawna” i Goldenegg przy porównywaniu oferty banków założyły, że żołnierz przebywający na misji ma na utrzymaniu trzyosobową rodzinę, a żona nie pracuje. Żołd wynosi 2 tys. zł, a dodatek do żołdu 800 dol., zatem łączne miesięczne dochody to w sumie 4,5 tys. zł. Okres, na jaki chce zaciągnąć kredyt to 30 lat.rnBanki, które nie wymagały dodatkowych zabezpieczeń spłaty kredytu, to: BOŚ, Bank BGŻ, Metrobank i DomBank. W BOŚ żołnierz może liczyć na kredyt w złotych w maksymalnej wysokości 455 tys. zł i 430 tys. zł przy kredycie we frankach szwajcarskich.

W Banku BGŻ uzyska ok. 421 tys. zł (ok. 423 tys. zł w CHF), a w Metrobanku ok. 310 tys. zł (315 tys. zł w CHF).rnZ kolei w innych wziętych pod lupę instytucjach, takich jak Fortis Bank, MultiBank, Millennium, Bank BPH potrzebne będzie dodatkowe zabezpieczenie w formie poręczenia osoby trzeciej bądź cesji praw z polisy na życie. Co ważne, w większości przypadków polisa musi chronić ubezpieczonego na wypadek śmierci w wyniku działań wojennych, czego nie obejmują standardowe polisy na życie.

Nieco inny powód żądania dodatkowego zabezpieczenia (polisy na życie) ma Lukas Bank. Nie chodzi o niebezpieczny charakter misji, ale o to, że potencjalny kredytobiorca jest jedynym żywicielem rodziny. W tym banku żołnierz może liczyć na maksymalnie 370 tys. zł (kredyt w złotych), w Fortis Banku na 366 tys. zł, a w Banku BPH na ok. 404 tys. zł.

Najniższe kwoty kredytu w złotych zaoferują ING Bank (maksymalnie 128 tys. zł), MultiBank (90 tys. zł) i Millennium (ok. 118 tys. zł). co wynika z faktu, że do wyliczenia zdolności kredytowej te instytucje przyjęłyby tylko 2 tys. zł stałego żołdu.

Aleksandra Pogorzelska, kierownik ds. produktów hipotecznych i analiz w firmie Goldenegg - Niezależni Doradcy Finansowi tłumaczy, że powodem, dla którego banki biorą pod uwagę jedynie podstawowy żołd, jest fakt, że dochody wynikające z dodatkowego kontraktu są jedynie dochodami czasowymi.

Udzielające niższej kwoty kredytu banki również zażyczą sobie od kredytobiorcy przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia w postaci cesji z indywidualnej polisy na życie, obejmującej działania wojenne.

Natomiast w DomBanku decyzja o uwzględnieniu dodatku do żołdu w dolarach będzie uzależniona od wyrażenia zgody przez departament bezpieczeństwa. Jest to związane z dyskutowaną ostatnio perspektywą wycofania polskich wojsk z Iraku.

Uwzględniając dodatek przy liczeniu zdolności kredytowej do DomBank udzieli kredytu w maksymalnej kwocie 420 tys. zł i bez dodatkowych zabezpieczeń.( za: „Gazeta Prawna” z 23.11.2007 r. )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz