Jesteś tutaj:

Rok 2007 dobry dla sektora MSP

Z obserwacji, jakie prowadzimy w działalności naszej firmy wynika, że największy wzrost obrotów i liczby zawartych polis został odnotowany w ubezpieczeniach najbardziej popularnych, dotyczących zabezpieczenia mienia od takich zdarzeń losowych, jak pożar, powódź, czy kradzież. Na uwagę zasługuje tu spore zainteresowanie ochroną przede wszystkim sprzętu komputerowego, będącego w dyspozycji firm, zarówno stacjonarnego, jak i coraz częściej też przenośnego (laptopy, palmtopy). Oprócz ryzyk i ubezpieczeń typowych, przedsiębiorcy coraz chętniej pytają o ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, rozszerzone o sporą liczbę klauzul dodatkowych (np. odpowiedzialność najemcy, za podwykonawców, czy za szkody wyrządzone własnym pracownikom).

Większa liczba kontraktów biznesowych firm, zaowocowała również wzrostem popularności ubezpieczeń finansowych, np. wszelkiego rodzaju gwarancji (zwłaszcza w szeroko pojmowanej branży budowlanej), oraz ubezpieczeń kredytu kupieckiego, zabezpieczających przed brakiem zapłaty ze strony kontrahentów.

Jeśli tempo rozwoju gospodarczego naszego kraju utrzyma się na zbliżonym, chociaż poziomie, istnieje poważna szansa, aby ta pozytywna tendencja utrzymała się również w przyszłym roku. Poważną rolę dla utrzymania lub nawet przyśpieszenia tempa rozwoju rynku ubezpieczeń MSP, odegrają z pewnością pośrednicy ubezpieczeniowi (brokerzy i multiagencje), zwłaszcza ci, którzy będą merytorycznie i organizacyjnie przygotowani do obsługi ubezpieczeń dla tego sektora, które w mniemaniu przeciętnego agenta, nie należą w końcu do najprostszych.

Radosław Nowak

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz