Jesteś tutaj:

Parę słów o ubezpieczeniu małych flot

Klient może zdecydować się na dowolny zakres ubezpieczenia albo wykupić jedynie obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdów, ewentualnie wraz z ubezpieczeniem Auto Casco (AC). Może też zapewnić swojej firmie pełny komfort i zabezpieczenie, wykupując pakiet, zawierający OC, AC, Assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) i ubezpieczenie ochrony prawnej. Zarówno ubezpieczenie Assistance, jak i ochrona prawna, wcześniej niedoceniane, czy wręcz nie znane na naszym rynku, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowanie wśród przedsiębiorców, a także osób prywatnych.

Wybór oferty zależy przede wszystkim od wieku, posiadanych przez nas pojazdów. Wiele większych przedsiębiorstw ubezpiecza swoje samochody jedynie w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC, biorąc na siebie ryzyko kosztów powstałych w przypadku szkody z AC. Mniejsze przedsiębiorstwa, z racji mniejszej liczby pojazdów, znajdujących się w ich posiadaniu, a wiec większego ryzyka powstania szkody przekraczającej wartość płaconej składki, wolą jednak skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez ubezpieczycieli i ubezpieczyć swoje auta w pełniejszym zakresie, obejmującym również AC.

Istotny jest również zakres ochrony ubezpieczenia Auto Casco. Obecnie zakłady ubezpieczeń oferują bardzo szeroki wachlarz opcji i wariantów, uzupełniających podstawowy zakres ochrony, którą zapewnia ubezpieczenie. Jest, więc szansa, że pakiet obejmie odpowiedzialnością szkody powstałe zarówno na terenie naszego kraju, jak i całej Europy. Mając, np. firmę handlową, w której zazwyczaj dysponujemy sporą ilością pojazdów, powodujących znaczną ilość szkód, możemy także wykupić opcję samochodu zastępczego, z którego mamy prawo skorzystać w okresie kilku lub kilkunastu dni technologicznego czasu naprawy, któregoś z ubezpieczonych pojazdów.

Posiadając nowe samochody, z okresem eksploatacji do 6-7 lat, można liczyć na najszerszy zakres ochrony. W zależności od sposobu zakupu pojazdu, tj. w formie leasingu, kredytu, czy też za gotówkę, możemy wybrać jedną z ofert ubezpieczeń pakietowych, oferowanych obecnie przez firmy leasingowe, dealerów, od których nabywamy nowe auto, bądź ze standardowej oferty agenta. Właściwy wybór powinien zależeć od jakości każdej z tych ofert, zarówno odnośnie do ceny za ubezpieczenie (składki), jak i warunków oraz zakresu ubezpieczenia. W takim wypadku wybór często pada na ofertę salonu dealeskiego, bądź towarzystwa leasingowego, dysponujących propozycjami wynegocjowanymi dla całej masy aut i klientów, co rzutuje, m.in. na cenę pojedynczego ubezpieczenia.

Małgorzata Duchna

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz