Jesteś tutaj:

Co ciekawego w listopadzie?

Nominacja ta była o tyle zaskakująca, że „murowanym” kandydatem prawie wszystkich, był doskonale znany i szanowany w świecie polskich ubezpieczeń, prof. Tadeusz Szumlicz. Zaskoczenie było tym bardziej duże, że nowa Pani Rzecznik z ubezpieczeniami miała dość ograniczony, jak dotąd, kontakt zawodowy, co zwłaszcza przy doświadczeniu i dokonaniach profesora Szumlicza, jest szczególnie widoczne.

Z pozostałych wydarzeń o kontekście politycznym, na uwagę zasługują przede wszystkim medialne spekulacje, na temat przyszłości obecnej prezes PZU, Pani Agaty Rowińskiej, która kilka miesięcy temu zastąpiła odchodzącego w niesławie Jaromira Netzla, oraz dalsze przepychanki pomiędzy starym / nowym rządem (a właściwie Ministerstwem Skarbu Państwa) oraz akcjonariuszem PZU, czyli grupą Eureko, w sprawie umowy prywatyzacyjnej największego, polskiego ubezpieczyciela. Wydaje się, że nowy Minister Skarbu Aleksander Grad, rozwiązując nawarstwiony problem i konflikt, będzie miał naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Spośród innych wydarzeń, tym razem już bez wydźwięku politycznego, warto odnotować, wejście na rynek ubezpieczeń direct kolejnego gracza, tj. firmy Commercial Union, którego jednak trudno nazwać graczem nowym, biorąc zwłaszcza pod uwagę, że grupa CU niedawno obchodziła swoje 15-lecia istnienia na polskim rynku.rnrnCiekawostka wartą także odnotowania, była inauguracja sprzedaży direct, ale tym razem ubezpieczeń na życie. Prekursorem została grupa Link4, która rozpoczynała także kilka lat temu przygodę Polaków z ubezpieczeniami przez teleon i intermet, odnośnie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Radosław Nowak

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz