Jesteś tutaj:

Spór o PZU SA: Polska przegrała w Brukseli

Jak poinformowało Eureko, Sąd Apelacyjny podzielił wnioski sądu pierwszej instancji, który w wyroku z 23 listopada 2006 roku orzekł, że argumenty przedstawione przez stronę polską nie miały żadnego uzasadnienia.

Jak głosi komunikat Eureko: „Obecna decyzja Sądu Apelacyjnego w Brukseli ostatecznie rozstrzyga, iż nie może być mowy o jakichkolwiek wątpliwościach dotyczących legalności wyroku Trybunału Arbitrażowego z 19 sierpnia 2005, jak również właściwości Trybunału do rozstrzygania tego sporu”.

W swoim komunikacie Eureko podkreśla zadowolenie z faktu, iż ustalenia postępowania arbitrażowego zostały potwierdzone. Holenderski holding informuje o rozpoczęciu drugiego etapu procedury arbitrażowej, który dotyczy ustalenia zadośćuczynienia za złamanie umowy pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Królestwem Niderlandów o wzajemnej ochronie i popieraniu inwestycji. Eureko dodaje, że "jest spokojne o jego ostateczny wynik".

Mniejszościowy inwestor PZU SA deklaruje chęć zakończenia sporu na drodze rozmów. W komunikacie firmy czytamy: „Niemniej, Eureko uważa, że polubowne rozwiązanie sporu jest nadal możliwe i byłoby najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich zainteresowanych stron.”

( źródło: „Puls Biznesu” )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz