Jesteś tutaj:

Styczeń w ubezpieczeniach - podsumowanie miesiąca

Wiadomo, że aktualna sytuacja w służbie zdrowia, to pozostałość nie tylko po poprzedniej ekipie rządzącej, ale zaszłość, będąca wynikiem działań, a w zasadzie ich braku wielu wcześniejszych rządów i opcji politycznych.

Podobnie przedstawia się sytuacja z batalią o PZU, jaka już od wielu lat prowadzona jest, dodam, że bardzo nieudolnie, przez kolejne rządy, w tym aktualnie przez ekipę Tuska, reprezentowaną w osobie Ministra Skarbu – Aleksandra Grada. rnrnAle w styczniu spór pomiędzy Eureko a Skarbem nabrał, można by rzec, nie tyle przyspieszenia, ale zupełnie nowego i dla wielu – niespodziewanego wymiaru. Akcjonariusz PZU, wystrzelił, można powiedzieć, że absolutnie „z grubej rury”, dokonując wyliczenia kwoty swojego roszczenia. Kwota prawie 36 mld. zł., rzeczywiście robi wrażenie i to potężne.

Abstrahując bowiem od zasadności tak wysokiej sumy, która, o czym warto przypomnieć, nie obejmuje jeszcze odsetek i kosztów adwokackich, wystąpienie z takim żądaniem, powinno wreszcie zmobilizować naszych polityków, do tego, aby w końcu zmierzać do zakończenia sporu, na rozsądnych i satysfakcjonujących obie strony, warunkach.

Spośród innych wydarzeń mijającego miesiąca, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na plany nowego zarządu PZU, w którym stery objął niedawno Andrzej Klesyk, menedżer, jak się wydaje, mogący wnieść dużo nowego do skostniałej struktury naszej największej firmy ubezpieczeniowej.

Z planów na najbliższy rok, na uwagę zasługuje zwłaszcza powrót do koncepcji stworzonej i lansowanej przez byłego prezesa PZU, Cezarego Stypułkowskiego, zakładającej m.in. stworzenie systemu sprzedaży ubezpieczeń direct. Wydaje się to o tyle ciekawe, że wszyscy zastanawiają się, jak nowym władzom spółki uda się rozwiązać problem połączenia sprzedaży przez wielką sieć agentów ubezpieczeniowych, z oferowaniem (tańszych?) ubezpieczeń przez telefon i Internet.

Na uwagę zasługują też zapowiedzi rewizji strategii zapowiadanej przez dwa poprzednie zarządy PZU, polegającej na nie podwyższaniu stawek za obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów, w związku z wejściem w życie tzw. podatku Religi. Myślę, że ewentualna zmiana stanowiska przez Spółkę, dobrze by zrobiła krajowemu rynkowi ubezpieczeniowemu, w którym poprzedni rok już charakteryzował się zdecydowaną i powiedziałbym, że wyniszczającą walką cenową, także w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Dodam, że walką, która w rezultacie nie prowadzi do niczego dobrego, biorąc pod uwagę zarówno bezpieczeństwo obrotu ubezpieczeniowego dla konsumenta, jak i jakość oferowanych usług (zwłaszcza w zakresie likwidacji szkód).

Radosław Nowak

www.PoliczSkladke.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz