Jesteś tutaj:

OC komunikacyjne: "Gazeta Ubezpieczeniowa" o wtorkowych deklaracjach zarządu PZU SA

Oprócz standardowych notek na portalu www.gu.com.pl i informacji, które ukażą się w wydaniu drukowanym, przedstawiciel „Gazety Ubezpieczeniowej” został zaproszony do skomentowania wydarzeń przez telewizję TVN24 w programie „Fakty, Ludzie Pieniądze”.

Doniesieniom z PZU SA stacja nadała szczególną rangę, uznając ją gospodarczym tematem dnia. W wygłoszonym w studio komentarzu reprezentant „Gazety Ubezpieczeniowej”, Artur Makowiecki z portalu www.gu.com.pl, stwierdził, że decyzja poprzedniego zarządu z 1 października ubiegłego roku o nie podnoszeniu cen OC była oparta na zbyt optymistycznych wyliczeniach odnośnie zarówno zwiększenia sprzedaży tego ubezpieczenia oraz zmniejszenia kosztów likwidacji szkód. Te dwa czynniki miały, zdaniem poprzednich władz towarzystwa, zrekompensować w pełni wzięcie przez PZU SA na siebie kosztów OC Religi.

Artur Makowiecki wskazywał na nierealną do osiągnięcia dynamikę sprzedaży polis, którą musiałoby zanotować towarzystwo, aby nie odczuło ono rezygnacji z podniesienia cen polis OC. Zapytany o możliwe konsekwencje dla ubezpieczyciela w związku ze zmianą decyzji w sprawie stawek, redaktor portalu odparł, że z pewnością nadszarpną one opinię PZU SA. Artur Makowiecki wskazał, że polisy OC komunikacyjnego w PZU SA posiada 7 mln klientów. Sprawa dotyczy zatem ogromnej rzeszy osób i mimo tego, że władze towarzystwa uspokajały, że podwyżki nie dotkną wszystkich, to jednak złe wrażenie pozostanie.

Artur Makowiecki

Portal „Gazety Ubezpieczeniowej”

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz