Jesteś tutaj:

KNF: protokół z kontroli w PZU SA w ciągu dwóch tygodni

Jak poinformowała poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza", PZU SA, gdy prezesem firmy został Jaromir Netzel, wypłacił 1,3 mln zł odszkodowania dla małżeństwa Kalatów.rnSprawa o odszkodowanie toczyła się od 1996 r., gdy małżeństwo Kalatów uznało za niewystarczające 60 tys. zł odszkodowania za wypadek samochodowy i zwróciło się do sądu.

Jaromir Netzel został prezesem PZU SA w czerwcu 2006 r., a akceptację KNF otrzymał w grudniu 2006 r. Z siedmiorga członków Komisji za kandydaturą Netzla głosowało czworo, w tym ówczesna minister pracy Anna Kalata. Trzech członków Komisji było przeciwnych, w tym jej przewodniczący - Stanisław Kluza. Dajnowicz zwrócił uwagę, że gdyby Kalata wstrzymała się od głosu, decydowałby głos przewodniczącego.

Gazeta podała, że od stycznia 2007 r. aktami sprawy Kalatów zajmowała się centrala PZU SA i w kwietniu zarząd firmy podpisał ugodę. Sąd w związku z tym umorzył sprawę.

Wiceprzewodniczący KNF Artur Kluczny powiedział w poniedziałek, że praktyka prac KNF jest taka, iż członkowie Komisji wstrzymują się od głosu, jeśli uznają, że "ich powiązania z wnioskodawcą sprawy mogą powodować stronniczość". - Gdybym ja znajdował się w sporze - wyłączyłbym się z głosowania - dodał Kluczny.

( źródło: PAP )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz