Jesteś tutaj:

Hestia nadal przed Allianz

Sopockie towarzystwo w 2007 roku zanotowało przypis składki przekraczający kwotę 1,48 mld złotych. Zdaniem analityków rynku, dział II notuje wzrost w skali roku w granicach 10 proc. A w przypadku Ergo Hestia odnotowany wzrost był niemal trzykrotnie większy. I właśnie to przełożyło się na zwiększenie dystansu pomiędzy spółką z Sopotu a Allianz, choć ten ostatni w 2007 roku zanotował przypis składki w wysokości 1,37 mld złotych (wzrost o 22 proc. w porównaniu z 2006 r. ).

Oba towarzystwa szczególnie zażartą walkę toczą na Śląsku. Dlaczego? Pole ubezpieczeniowe w tym regionie jest szczególnie dochodowe ze względu na obecność kopalni. A to daje ubezpieczycielom szansę na podpisanie umów o znacznej wartości.

„WSJ Polska” pisze, że przedstawiciele Ergo Hestia mocno akcentują, że 30 proc. wzrostu przypisu składki nie jest wynikiem tzw. efektu bazy. Gazeta przypomina, że z reguły wzrosty znacznie wyższe niż rynek są udziałem małych towarzystw będących w trakcie rozwijania swojej działalności. Przedstawiciele sopockiego ubezpieczyciela przypominają, że Ergo Hestia przyrosła w ubiegłym roku o 300 mln PLN, co daje wolumen równy składce średniej wielkości towarzystwa ubezpieczeniowego w kraju.

Zdaniem „WSJ Polska” walka między Ergo Hestia a Allianz będzie się zaostrzać. Gazeta przypomina, że w 3 kwartale bieżącego roku ma wystartować Allianz Bank, którego flagowym produktem ma być kredyt hipoteczny. A taka oferta jest zazwyczaj powiększona o kilka polis. Zatem Allianz TU powinien otrzymać kolejne składki z dodatkowego źródła.

„WSJ Polska” zastanawia się, czy dzięki temu uda się wyprzedzić Ergo Hestia. Marcin Mazurek, szef Intelace Research, firmy badającej rynek finansowy mówi, że to na pewno nie stanie się z dnia na dzień. Zaznacza, że nowy projekt nie będzie od razu generować dużych obrotów. Zdaniem Mazurka, bank może zwiększyć składkę Allianz, ale w perspektywie 2-3 lat.

( źródło: „WSJ Polska” z 26.02.2008 r. )

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz