Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: wręczenie Artystycznego Indeksu Hestii

Kapituła konkursowa wyróżniła również:

• Monikę Waryszak z miejscowości Piaski, uczennicę Zespołu Szkół Plastycznych w Lublinie,

• Justynę Śmidowicz z Poznania, uczennicę Liceum Plastycznego w Poznaniu,

• Marcina Zaborskiego z Dębna, ucznia Liceum Plastycznego w Szczecinie,

• Piotra Gromniaka z Kielc, ucznia Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

W finale konkursu Artystyczny Indeks Hestii wzięło udział dwudziestu dwóch licealistów z całej Polski, wyłonionych spośród 300 maturzystów, uczestników pierwszego etapu konkursu przeprowadzonego - równolegle - w 22 regionach kraju. Finaliści od 18 lutego br. uczestniczyli w dwutygodniowych warsztatach plastycznych w Sopocie prowadzonych przez wykładowców akademickich. Każdy licealista przygotował kilkanaście prac - z zakresu rysunku i malarstwa - które 29 lutego br. zostały ocenione przez kapitułę konkursową.

W skład kapituły weszli profesorowie gdańskiej ASP. Zdaniem prof. Tomasza Bogusławskiego, rektora gdańskiej ASP, poziom konkursu był bardzo wyrównany i wysoki.

Inspiracją dla tego przedsięwzięcia stał się sukces wcześniejszego projektu Grupy Ergo Hestia prowadzonego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku - konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Co roku wybierany jest w nim najzdolniejszy student Akademii, który w nagrodę spędza - jako stypendysta Hestii - miesiąc w Nowym Jorku.

Co ciekawe, jedna czwarta finalistów dotychczasowych edycji konkursu Artystyczny Indeks Hestii studiuje na gdańskiej ASP. Już we wrześniu 2008 r. ma być ogłoszona kolejna, szósta edycja konkursu.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz