Jesteś tutaj:

UNIQA TU: kampania na rzecz bezpiecznej jazdy na rowerze "Widać, że kręcisz 2008"

Poprzednie edycje kampanii promującej bezpieczne poruszanie się na rowerach miały miejsce w latach 2004 i 2005. Wtedy przeprowadzone zostały przy pomocy radomskiego WORD-u, dzięki któremu na rowerach nie tylko radomian, ale również mieszkańców wielu innych miejscowości regionu mazowieckiego zostało zainstalowanych około 3000 zestawów oświetleniowych.

- W tym roku dzięki zaangażowaniu UNIQA Towarzystwa Ubezpieczeń SA w trzecią edycję kampanii dane nam było powrócić do kontynuowania tak ważnej i pozytywnie postrzeganej przez mieszkańców Mazowsza idei bezpiecznego poruszania się przez rowerzystów po polskich drogach – mówi inspektor Igor Parfieniuk, Komendant Wojewódzki Policji Mazowieckiej.

- W czasie trwania kampanii „Widać, że kręcisz” będziemy starali się uświadomić rowerzystom w każdym przedziale wiekowym, że pojazdy, na których przemieszczają się oni po drogach powinny być wyposażone zgodnie z obowiązującymi przepisami, natomiast oni sami powinni być na drodze widoczni – dodaje mł. inspektor Stanisław Grudzień, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego.

Temu właśnie celowi mają służyć zakupione przez UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA kamizelki odblaskowe, które w czasie trwania kampanii będą trafiać bezpośrednio do rowerzystów. Każda taka kamizelka, chociażby poprzez chęć jej przymierzenia, pobudzi wyobraźnię adresata, a w konsekwencji przybliży mu wagę problemu widoczności na drodze.

- Chcielibyśmy, aby każdy rowerzysta pomyślał o swoim bezpieczeństwie, jak również o bezpieczeństwie innych uczestników ruchu drogowego i zanim wsiądzie na rower, wyjął z plecaka odblaskową kamizelkę – mówi Piotr Kasprzykowski, dyrektor Regionu Centralnego w UNIQA Towarzystwie Ubezpieczeń – Ta prosta czynność może przecież uratować zdrowie, a nawet życie. Jestem przekonany, że kampania „Widać, że kręcisz”, budując świadomość społeczną, stanie się ważnym elementem poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach.

Podobnego zdania są policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Według nich akcja „Widać, że kręcisz”, jak i inne tego typu akcje, będzie miała znaczący wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a wspólne działania w myśl idei „pro publico bono” doprowadzą polskie społeczeństwo do wzrostu poziomu wiedzy, świadomości i kultury w poruszaniu się po drogach publicznych.

W ramach wspólnej akcji Policja Mazowiecka wraz z Grupą UNIQA opracowała również praktyczny poradnik zawierający fachowe wskazówki, dzięki którym można skutecznie udzielić tej najważniejszej, pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

- Wielu uczestników ruchu drogowego nie posiada dostatecznej wiedzy prowadzącej do udzielenia skutecznej doraźnej pomocy na drodze, w sytuacjach tego wymagających. Dlatego też boją się udzielać jej w ogóle. Często omijają miejsce wypadku licząc, że ktoś inny tym się zajmie – mówi inspektor Stanisław Grudzień - Mamy nadzieję, że dzięki prostym wskazówkom zawartym w ulotce wzrośnie świadomość społeczna i uda się ocalić wiele ludzkich istnień. Ulotki będziemy wręczać nie tylko rowerzystom, ale także kierowcom pojazdów mechanicznych.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz