Jesteś tutaj:

Ergo Hestia: nagrody Znaku i Hestii przyznane po raz ósmy

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach: pisarstwa religijnego i filozoficznego stanowiącego kontynuację Tischnerowskiego "myślenia według wartości", publicystyki lub eseistyki na tematy społeczne, która uczy Polaków przyjmować "nieszczęsny dar wolności" oraz inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących "polski kształt dialogu".

 Nagrodę przyznaje Jury w składzie: ks. Adam Boniecki (przewodniczący), dr Jarosław Gowin, prof. Leszek Kołakowski, prof. Krzysztof Michalski, dr Łukasz Tischner (sekretarz), Henryk Woźniakowski, abp Józef Życiński.

W kategorii pisarstwa religijnego lub filozoficznego nagrodę otrzymał ks. Robert J. Woźniak za książkę "Przyszłość, teologia, społeczeństwo". W kategorii publicystyka lub eseistyka na tematy społeczne, nagrodzona została Krystyna Kurczab-Redlich za książkę "Głową o mur Kremla". Z koleli w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych doceniona została siostra Anna Bałchan za pracę w Stowarzyszeniu im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom, które chcą porzucić prostytucję.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz