Jesteś tutaj:

Polisa zamiast Belki

Z rankingu przygotowanego przez Expandera dla GP wynika, że Getin Bank oferuje najwyższe oprocentowanie tego typu polis. - W 2007 roku osiągnęliśmy około 350 mln zł ze sprzedaży produktu MilleInwestycja. W tym roku, do maja włącznie, było to ponad 1,5 mld zł - powiedziała Dorota Hołownia z Banku Millennium, który współpracuje w tym zakresie z PZU Życie - liderem na rynku tego typu polis. W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku PZU zebrało około 3 mld zł. Ubezpieczyciel sprzedaje polisy również za pośrednictwem Deutsche Banku, BOŚ i PKO BP.

- Sprzedaż takich polis w I kwartale tego roku przyniosła prawie 800 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2007 roku było to ponad 100 mln zł – skomentowała dla „Gazety Prawnej” Sabina Salamon, rzecznik Deutsche Banku. Inni ubezpieczyciele też nie mają powodów do narzekań – AXA zarobiła 180 mln zł, Nordea 328 mln zł, a Uniqa 150 mln zł.

Popularność polis jako lokaty kapitału wiąże się ze spadkami na GWP. Inwestorzy zaczęli masowo wycofywać pieniądze z giełdy. Alternatywą okazały się lokaty bankowe i właśnie ubezpieczenia na życie i dożycie z jednorazową składką. Dotyczy to także doświadczonych inwestorów.

Źródło: „Gazeta Prawna” z 18 czerwca 2008 r.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz