Jesteś tutaj:

Segment direct pójdzie drogą bankowości elektronicznej?

Budowę sieci rozważa również Liberty Direct. Rafał Karski, dyrektor marketingu Liberty Direct, mówi, że jego firma w przyszłości nie wyklucza zastosowania takiego rozwiązania. Rynek ubezpieczeń direct w Polsce jest stosunkowo młody. Oznacza to, że jego rozwój może iść w różnych kierunkach. Karski zaznacza, że możliwym jest, iż droga wytyczona przez bankowość internetową będzie jednym z nich.

„WSJ Polska” przypomina przykład mBanku, pierwszego w Polsce banku internetowego, który po kilku latach działalności zdecydował się na otwieranie tzw. mKiosków - punktów, w których można skontaktować się z pracownikiem. Decyzja ta wiązała się przede wszystkim z rozszerzeniem zakresu usług. Magdalena Ossowska, rzeczniczka mBanku, mówi, że startując w 2000 r., mBank zaoferował jedynie podstawowe produkty bankowe - rachunki i karty. Stopniowo oferta była poszerzana o nowe usługi, m.in. kredyty hipoteczne i gotówkowe. Ostrowska przypomina, że jej firma budowę sieci rozpoczęła w 2003 r., a obecnie ma 15 centrów finansowych i ponad 60 mKiosków".

Gazeta zwraca uwagę, że droga rozwoju sprzedaży ubezpieczeń w systemie direct wygląda podobnie. Jeszcze kilka lat temu w sprzedaży bezpośredniej można było wykupić wyłącznie polisy komunikacyjne. Obecnie w ofercie znajdują się także ubezpieczenie mieszkania, podróży, a także proste ubezpieczenia na życie. Agnieszka Dąbrowska mówi, że konkurencja rośnie, co uzasadnia rozszerzanie oferty produktowej. A jeśli chodzi np. o ubezpieczenia na życie, to tradycyjnie Polacy wolą kontakt z człowiekiem, dlatego też zdaniem Dąbrowskiej powstawanie np. kiosków ubezpieczeniowych jest bardzo realne.

(źródło: „WSJ Polska”)

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz