Jesteś tutaj:

Polskie spółki AIG mogą pójść na sprzedaż?

„WSJ Polska” pisze, że dużym jak na polski rynek graczem jest także należący do AIG fundusz emerytalny zarządzający niemal 11,5 mld zł (4 miejsce pod względem wielkości aktywów). Znacznie mniejszym podmiotem jest bank AIG, który plasuje się w trzeciej dziesiątce największych polskich banków. W 2007 r. miał 247 mln zł zysku netto.

Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz Millennium DM mówi, że finansowo polskie firmy należące do amerykańskiej grupy są bezpieczne. Jego zdaniem nie można natomiast wykluczyć, że zmienią właściciela.rnrnGazeta podkreśla, że eksperci nie mają jednak wątpliwości, iż w przypadku takiej transakcji nie obejmie ona wyłącznie spółek polskich. Powód? To, co AIG mógłby uzyskać ze sprzedaży banku czy ubezpieczyciela, to kropla w morzu jego potrzeb. Marcin Materna uważa, że jeżeli spółka matka zdecyduje się wyprzedać aktywa w Polsce, to na pewno nie pojedynczo. Według niego byłaby to raczej transakcja obejmująca całą europejską działalność AIG. Materna mówi, że można oczywiście próbować sprzedawać spółki osobno, ale wpływy będą niewielkie i trwałoby to bardzo długo.

„WSJ Polska” dodaje, że z oświadczenia banku AIG przesłanego wczoraj do TVN CNBC Biznes wynika, że sytuacja banku w Polsce nie jest w żaden sposób zagrożona.

(źródło: „WSJ Polska” z 16.09.08 r., autor artykułu: Marcin Tarczyński)

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz