Jesteś tutaj:

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniach komunikacyjnych?

- Wyliczanie składki ubezpieczenia komunikacyjnego polega na ocenie ryzyka. Pod uwagę brane są między innymi takie czynniki jak wiek czy płeć. Są to rzeczy niezależne od nas. Istnieje jednak kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby móc znacząco obniżyć wysokość składki - tłumaczy Piotr Miroszewski z Grupy Ergo Hestia. Jak zaoszczędzić?

1. Oferta ofercie nie równa. Kluczem do wybrania odpowiedniej oferty jest coroczne porównywanie propozycji ubezpieczycieli.

2. Pytaj o promocje. Dla przykładu: w Hestii trwają dwie promocje. Jedna dotyczy OC i AC, druga - AC. Pierwsza skierowana jest do absolwentów 26 polskich uczelni wyższych, natomiast druga - zniżka za zniżkę - do klientów posiadających OC w Hestii i chcących wykupić pakiet AC.

3. Kupuj w pakietach. Wykupienie ubezpieczenia OC w pakiecie z ubezpieczeniem np. domu i mienia ruchomego pozwala na skorzystanie ze zniżki, 10 lub 20 proc., w zależności od wybranego pakietu - Hestia 1 lub Hestia 7.

4. GPS pozwala zaoszczędzić. Posiadając satelitarny system lokalizacji i namierzania, za ubezpieczenie pojazdu od kradzieży zapłacisz 20 proc. mniej.

5. Masz już samochód ubezpieczony w Hestii? Ubezpieczając kolejny, możesz liczyć na 5 proc. zniżki.

6. Zbieraj zaświadczenia od ubezpieczycieli. Zbierając zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia, będziesz w stanie udokumentować wysokość posiadanych zniżek. Dzięki temu możesz obniżyć składkę nawet o 60 proc.

7. Płać jednorazowo. Zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych.

8. Pracujesz? Wykonywanie zawodów o wysokim prestiżu społecznym (np. lekarz, prawnik) uprawnia do 10 proc. zniżki.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz