Jesteś tutaj:

Rynek ubezpieczeń: lepsze warunki OC dla doradców podatkowych

Zbigniew Maciej Szymik, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych, wyjaśnia, że podjęcie negocjacji było możliwe dzięki temu, że doradcy wyrządzają mało szkód.

„GP” informuje, że dzięki podpisaniu nowego aneksu do Umowy Generalnej doradcy będą płacić mniej za większą ochronę ubezpieczeniową. Składka ubezpieczenia podstawowego uległa zmniejszeniu z 600 zł do 520 zł przy jednoczesnym wzroście sumy gwarancyjnej z 50 do 60 tys. zł za jedno zdarzenie, mimo że suma wyrażona w euro pozostała na niezmienionym poziomie.

Także oferta ubezpieczeniowa uległa rozszerzeniu. Dzięki temu doradcy mogą ubezpieczyć się na dużo wyższe sumy niż dotychczas. Maksymalna suma gwarancyjna za jedno zdarzenie może wynieść 760 tys. zł za składkę w wysokości 6,1 tys. zł.

Doradcy uzyskali również obniżenie sankcji za wyrządzenie szkody. Doradca, który w okresie trzech lat poprzedzających zawarcie polisy wyrządził jedną szkodę, straci zniżkę za bezszkodowość, w przypadku dwóch szkód dodatkowo składka wzrośnie o 30 proc., a w przypadku trzech szkód doradca będzie musiał zapłacić składkę o połowę wyższą.

(źródło: „Gazeta Prawna” z 14.11.08, autor artykułu: Łukasz Zalewski)

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz