Jesteś tutaj:

Taniej i zdrowiej, czyli noworoczne postanowienia na 2009 rok

Rzuć palenie

Rzucę palenie większość palaczy mówi to sobie nie tylko w Sylwestra. Nie zawsze skutecznie. Oprócz argumentów zdrowotnych warto pomyśleć o pieniądzach zaoszczędzonych na papierosach, wybielaniu zębów itp. W 2009 roku ceny papierosów wzrosną o 20 proc. z powodu podwyżki podatku akcyzowego. W ciągu najbliższych 5 lat ceny mają wzrosną jeszcze o 50 proc. Oznacza to, że średnia cena paczki papierosów może wzrosnąć nawet do 15 zł. Paczka dziennie to 450 zł miesięcznie, z czego ponad 60 proc. trafi do fiskusa. Rzucenie palenia opłaci się także w przypadku zakupu ubezpieczeń. W przypadku ciężkiej postaci nikotynizmu, gdzie osoba ubezpieczana wypala co najmniej 2 paczki papierosów dziennie od ponad 10 lat składka na polisę życiową może wzrosnąć nawet o proc.

Oszczędzaj i myśl o przyszłości

Uporządkuję swoje finanse, zacznę oszczędzać. Pomyśl o tym, gdzie możesz znaleźć oszczędności i bezpiecznie je zainwestuj. Dobrym rozwiązaniem są specjalne programy oszczędnościowo rentowe. Jeśli np. już udało ci się rzucić palenie, to w kieszeni zostało kilkaset zł. Przeznaczając 200 zł miesięcznie na zabezpieczeniu swojej przyszłości, możesz liczyć nawet na gwarantowaną dożywotnią dodatkowa emeryturę w wysokości ponad 1500 zł (program Advanta**), nie ponosząc ryzyka straty pieniędzy. Pamiętaj, że czym wcześniej zaczniesz oszczędzać tym więcej uzbierasz. Odkładają decyzję w czasie tracisz, bo czas to pieniądz i powinien pracować na ciebie, żebyś pewnego dnia ty nie musiał już pracować.

Nie ryzykuj bez potrzeby

Nie będę kusił losu. Każdemu czasem zdarza się zapomnieć o opłaceniu polisy OC, lub ubezpieczenia mieszkania. Niektórzy świadomie zwlekają z opłatą składki licząc, że nie się nie stanie. Taki hazard może skończyć się życiową tragedią. Udział w wypadku samochodów (bez względu na to kto jest sprawcą) bez ważnej polisy OC może oznaczać konieczność wypłaty nawet kilkuset tysięcy zł (zniszczenie samochodu).

Pożar lub zalanie mieszkania oznacza utratę całego majątku. Brak ubezpieczenia turystycznego na wyjazdach zagranicznych może zrujnować urlop, bo koszty obsługi medycznej są olbrzymie, a nie wszystkie wydatki są refundowane z NFZ. W grupie Ergo Hestia kupując ubezpieczenia w pakietach możesz liczyć na duże zniżki.

- mężczyzna w wieku 40 lat przy, BMI 39, brak innych schorzeń

- założenie systematycznych wpłat przez 30 lat przy stopie zwrotu na średnim poziomie 8 proc.

www.gu.com.pl

 

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz