Jesteś tutaj:

Prawo: branży asekuracyjnej niezbędny jest Kodeks ubezpieczeniowy

Tematem spotkania będzie pomysł stworzenia w Polsce jednolitej regulacji, określającej zasady funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego. Jest to szczególnie istotny problem w świetle obecnie obowiązujących przepisów, gdzie reguły gry na rynku ubezpieczeniowym określa kilka ustaw i rozporządzeń.

Regulacje dotyczące prawa asekuracyjnego znajdują się m.in. w ustawie o działalności ubezpieczeniowej, o pośrednictwie ubezpieczeniowym, czy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Sporo istotnych kwestii reguluje także Kodeks Cywilny.

W ciągu ostatnich lat ubezpieczenia stały się w Polsce jedną z najważniejszych części sektora finansowego. Obecnie krajowe zakłady zbierają w ciągu roku 15 mld euro składek, co daje Polsce miejsce w tej samej lidze co Finlandia, Portugalia czy Irlandia. To powoduje, że sektor ubezpieczeniowy potrzebuje jednolitej regulacji – Kodeksu ubezpieczeń.

Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje już we Francji.

W Polsce na podstawie jednolitego zapisu działa np. sektor bankowy.

Podczas konferencji przedstawione zostaną doświadczenia innych krajów europejskich – m.in. Francji i Niemiec – dotyczące rozwiązań w prawie ubezpieczeniowym.

Organizatorami konferencji, nad którą honorowy patronat objął dr Józef Zych, przewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej Sejmu RP są Grupa PZU, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa oraz Polska Izba Ubezpieczeń..

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz