Jesteś tutaj:

Rośnie rola assistance

Assistance stał się częścią składową polis motoryzacyjnych, a w ubezpieczeniach podróżnych, jest podstawowym elementem zakresu ochrony.

Rośnie jego znaczenie w innych obszarach – polis mieszkaniowych, produktów bankowych oraz w zupełnie nowych zakresach takich jak produkcja urządzeń technicznych, usługi sieciowe, serwisy internetowe, itp.

Assistance zapewniany jest przez podmioty instytucjonalne klientom indywidualnym, przez pracodawców pracownikom oraz, powoli, staje się dostępny w modelu sprzedaży B2C. 

Ubezpieczenia postrzegają assistance jako kierunek rozwoju branży, jako element mogący skutecznie różnicować klasyczną ofertę ubezpieczeniową opartą o pieniężne świadczenie odszkodowawcze – mówi Jacek Konieczny, dyrektor Departamentu Handlowego Inter Partner Assistance Polska SA, firmy wchodzącej w skład Grupy AXA Assistance.

Ta globalna tendencja, która jest już wyraźnie zauważalna także w Polsce, została potwierdzona prestiżową nagrodą we Francji – światowej kolebce assistance.

Najistotniejszy nad Sekwaną tytuł ubezpieczeniowy Argus d’Or przyznał nagrodę w kategorii „Produkty innowacyjne dla przedsiębiorstw” ubezpieczeniu „Aide aux aidants” („Pomoc dla pomagających”).

Podstawowym elementem zakresu ubezpieczenia jest program assistance zapewniany przez AXA Assistance.

Ubezpieczenie przeznaczone jest do dystrybucji tzw. grupowej do przedsiębiorstw, czyli konkretnie do pracodawców, którym zależy na zapewnieniu swoim pracownikom wsparcia nie tylko na wypadek problemu zdrowotnego samego pracownika, ale też jego bliskich.

Kluczowym elementem Ubezpieczenia jest pakiet pomocy assistance obejmujący organizację rzeczywistej pomocy dla rodziny dotkniętej trwałym problemem zdrowotnym – od audytu potrzeb, przez zaplanowanie zakresu pomocy po organizację rzeczywistej pomocy w zakresie opieki pielęgniarskiej, rehabilitacji, pomocy w domu, wsparcia psychologa, itp.

Kolejna nagroda, I Grand Prix Innowacji, została przyznana w ogólnoświatowym konkursie korporacyjnym francuskiemu produktowi AXA i AXA Assistance «Option Joker».

Ubezpieczenie to skierowane jest do młodych kierowców lubiących się bawić i polega m.in. na zapewnieniu taksówki w sytuacji, gdy wolą sami nie prowadzić. 

www.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz