Jesteś tutaj:

TU Europa: turyści Kopernika objęci gwarancją towarzystwa powrócili do Polski

Wiele niedogodności spotkało turystów w wyniku zaistniałej sytuacji. Najwyższym priorytetem był ich szybki, przebiegający sprawnie i w jak najmniej stresującej atmosferze powrót do Polski – mówi Bogdan Frąckiewicz, wiceprezes zarządu TU Europa. -Towarzystwo Ubezpieczeń Europa zareagowało błyskawicznie. Uruchomiliśmy stosowne procedury tuż po otrzymaniu pierwszych sygnałów o pogarszającej się kondycji biura Kopernik Sp. z o.o. To kluczowe w tak nagłych sytuacjach – dodaje.

Towarzystwo udzieliło gwarancji ubezpieczeniowej warszawskiemu Kopernikowi sp. z o.o. na kwotę 1 161 430 zł w zakresie pokrycia kosztów powrotu turystów do Polski i zwrotu zapłaconych kosztów imprezy. Beneficjentem tej gwarancji jest marszałek województwa mazowieckiego. TU Europa przekaże do dyspozycji marszałka na jego wezwanie środki finansowe z udzielonej gwarancji po weryfikacji przysłanych zgłoszeń i rozliczeniu kosztów powrotu klientów do kraju. Środki zostaną rozdzielone wśród klientów Biura Podróży Kopernik sp. z o.o. przez marszałka.

Przelot do Polski poszkodowanych turystów zorganizowany został przez marszałka województwa mazowieckiego. Dodatkowo w akcji powrotu klientów Kopernika pomogły biura Oasis Tours i Exim Tours, które udostępniły miejsca w wyczarterowanych przez siebie samolotach.

Ci z klientów biura podróży Kopernik sp. z o.o., którzy nie zdołali już wyjechać na wakacje, powinni wnioskować o zwrot poniesionych wpłat do marszałka województwa mazowieckiego za pośrednictwem TU Europa. Pomocne informacje na ten temat wraz z odpowiednim formularzem zgłoszenia szkody, znajdują się na stronie tueuropa.pl, w zakładce „Ubezpieczenia turystyczne”.

www.gu.com.pl

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz