Jesteś tutaj:

Kancelarie odszkodowawcze pod nadzorem

PIU jest bardzo zadowolone z faktu, że w ramach Grupy, rozpoczęto dyskusję na temat uregulowania działalności tzw. kancelarii odszkodowawczych.

PIU od dawna stoi na stanowisku, że choć sama działalność kancelarii mieści się w granicach prawa, musi zostać prawnie uregulowana, przede wszystkim w trosce o osoby poszkodowane w wypadkach.

Niemal wszyscy uczestnicy spotkania (Ministerstwo Finansów, UFG, PIU, Rzecznik Ubezpieczonych), a także przedstawiciele kancelarii, zgodzili się, że działalność kancelarii musi zostać uregulowana. Ważne jest także, by taka regulacja dokonana została na gruncie przepisów dotyczących rynku ubezpieczeniowego.

Głównym zagadnieniem, nad jakim pracować będzie w tej chwili PIU, to sposób uregulowania działalności kancelarii. Możliwości jest kilka, jak choćby ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym, natomiast jest stanowczo za wcześnie na jakiekolwiek daleko idące deklaracje. Podczas spotkania zastanawiano się nad wprowadzeniem w Polsce trzeciego rodzaju pośrednictwa – poza agentami i brokerami.

Regulację taką trzeba przeprowadzić w taki sposób, by każdy uczestnik rynku – przede wszystkim klient – na tym skorzystał.

W ciągu kilku najbliższych dni zwołane zostanie posiedzenie Grupy Roboczej ds. pośrednictwa ubezpieczeniowego PIU, która rozpocznie prace nad tym zagadnieniem.

Źródło: PIU

Dołącz do nas

Jesteś zainteresowany pracą w ubezpieczeniach, chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? 

Poprowadzimy Cię za rękę, zorganizujemy szkolenia, pokażemy jak zacząć
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 609 527 959

 

Zapisz